WARSZTATY GAGA PEOPLE I GAGA DANCERS

W programie warsztatowym nie zabraknie również zajęć GAGA, które poprowadzi Adi Weinberg.

Zajęcia Gaga People są otwarte dla osób powyżej 18. roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego (czyli dla wszystkich chętnych, początkujących, starszych, młodszych itd.), natomiast zajęcia Gaga Dancers kierowane są do tancerzy na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym, powyżej 18 roku życia.

BRAK MIEJSC, PRZYJMUJEMY ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ.

14 sierpnia 10:00 – 11:00 Gaga People / 11:30 – 12:45 Gaga Dancers
15 sierpnia 10:00 – 11:00 Gaga People / 11:30 – 12:45 Gaga Dancers

Koszt jednej lekcji: 45 złotych.

UWAGA! Osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na zajęcia! Prosimy przyjść co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem lekcji.

Regulamin:

Kontakt:
zapisy.kcc@nck.krakow.pl

Gaga

Gaga jest językiem ruchowym opracowanym przez wiele lat przez Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company. Język Gaga jest nieustannie rozwijany i pogłębiany, opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc.

Gaga jest nowym sposobem zdobywania wiedzy i samoświadomości przez ciało. Oferuje sposób odkrywania i wzmacniania ciała oraz zwiększania elastyczności, pewności siebie i zakresów ruchu, jednocześnie uwalniając zmysły i wyobraźnię. Gaga podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji.

Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym, i pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, każdy w indywidualnym ruchu z innymi.

ADI WEINBERG

Adi Weinberg jest tancerką, choreografką i nauczycielką Gagi (języka ruchu opracowanego przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company). Przez ostatnie 3 lata budowała społeczność Gaga/people w Polsce, prowadząc warsztaty w Warszawie, Lublinie oraz na różnych innych imprezach i festiwalach w Europie i Izraelu.

W ciągu ostatnich kilku lat poszerzała swoje nauczanie, pracując w różnych przestrzeniach pedagogicznych i artystycznych, zarówno w studio jak i online, m.in. Arthaus Berlin z Cat Gerrard, Instytut Teatralny w Warszawie, Fabrik Potsdam.

Jest  absolwentką Haifa Program for Professional Dancers, odbyła też staż w Vertigo Dance Company. Jako tancerka współczesna występowała na wielu festiwalach na całym świecie.

Współpracowała z choreografami i instytucjami, takimi jak: Andrea Costanzo Martini, Nadar Rosano, Efrat Rubin, Rachel Erdos, Noa Zuk, Aviv Eveguy, Shimrit Golan, Yuval Goldstein, Sharon Vaisvaser, Deganit Shemi, Michael Miller, Weronika Pelczyńska, Agnieszka Glińska , Fresco Dance Company, Opera Izraelska i Polska Opera Narodowa.

Od 2014 roku rozwija swoją twórczość jako choreografka i pokazuje swoje spektakle na różnych platformach i festiwalach, m.in. Machol Shalem International Dance week, Tel Aviv Dance Festival w Suzanne Dellal, MAAT Festival, MSTT Festival, KRoki festival, Dybuk na Stulecie przy Instytucie Teatralnym w Warszawie we współpracy z Fabrik Potsdam i nie tylko.

W 2017 roku otrzymała stypendium Rady Kultury i Sztuki Mifal HaPais na rozwój choreografii.

Dodatkowo jest terapeutką Shiatsu, masażystką Ayurveda-Seed oraz instruktorką Pilates. Praktykuje Tai Chi, Qi Gong i metodę Feldenkraisa.

https://www.adiweinberg.com/

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.