Zmiana aktualnego składu KCC

Zmiana aktualnego składu KCC

Koniec roku i początek nowego to dla wielu czas podsumowań, postanowień, podejmowania decyzji i szukania nowego. Dla nas – zespołu Krakowskiego Centrum Choreograficznego – w tym roku to również czas zmian. Zmian dobrych, ale też smutnych jednocześnie, szykujących nowe wyzwania, zmian z czułą myślą o sobie i o sobie nawzajem.

Marta Wołowiec – obecna kierowniczka KCC, po 10 latach współpracy z tym miejscem, zdecydowała się na roczną przerwę. Marta jest w KCC od początku jego istnienia, na własnej skórze doświadczała przemian i obserwowała rozwój Centrum. Realizowała kolejne projekty, tworzyła spektakle. Spotkała w tej przestrzeni wielu ludzi i tyle samo zaprosiła, a przez ostatnie kilka lat stała na stanowisku kierowniczym. Pod Jej przewodnictwem zbudowałyśmy silny, kobiecy zespół, wspierający siebie, rozmawiający, czujący.

I takie pozostajemy, umocnione, czułe i otwarte. Rozumiemy i cieszymy się na decyzję Marty i kibicujemy Jej dalszym działaniom. KCC dalej działa, marzy i planuje przyszły rok w składzie: Agnieszka Barańska-Kozik, Monika Węgrzynowicz, Aleksandra Honza, Karolina Graca, Dominika Wiak.

“- Zaskakiwać siebie…
…i innych i budować swoje podejście do pewnych zagadnień i pewnych rzeczy…
…ale też świadomość, że podejście się zmienia, bo my się zmieniamy.
Dynamicznie.
A KCC zmienia się wraz z nami…
… nie ma się czego bać.”

Fragment autorozmowy opublikowanej na łamach Performera

Cały autowywiad zespołu KCC dostępny TUTAJ.

Fot. Klaudyna Schubert