Prezentacja „Tens” i „The Vessel” w ramach PST w Warszawie

Zapraszamy na kolejną prezentację produkcji KCC w ramach Polskiej Sieci Tańca. Tym razem spektakle „Tens” Marty Wołowiec i „The Vessel” będzie można zobaczyć Centrum Teatru i Tańca w Warszawie. Partnerem Sieci, prezentującym ten wieczór jest Fundacja Scena Współczesna. Do zobaczenia w Warszawie!

PIĄTEK 10.06 / 19:00
Scena Centrum Teatru i Tańca w Warszawie przy ulicy G. Bruna 9

Czas trwania:
“Tens” 30 minut
~przerwa techniczna~
“The Vessel” 45 minut

<WIĘCEJ INFORMACJI>

O twórczyniach:

Marta Wołowiec – Tancerka, choreografka, kierowniczka Krakowskiego Centrum Choreograficznego w Nowohuckim Centrum Kultury. Autorka i performerka dwóch spektakli solowych z muzyką elektroniczną na żywo. Pracuje także kolektywnie – jest współautorką produkcji łączących taniec, multimedia i muzykę. Eksploruje temat energii i ruchu progresywno-transowego. Ważny jest dla niej naturalny przepływ oraz zaangażowanie widza poprzez wzajemne pobudzanie uważności ciała i umysłu.

Karolina Kraczkowska – Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu Dance in Performance w Laban Center. Członkini Polskiego Teatru Tańca w 2004-2007. Stypendystka Danceweb (2016). Członkini kolektywu Centrum w Ruchu. Brała udział w projektach m.in. Jasmin Vardimon, FinWalker, Michaela Keegan-Dolan, Kirstine Kyhl Andersen, Uli Sickle, Martena Spangberga i Tino Sehgala. Obecnie związana z warszawskim środowiskiem eksperymentujących choreografów, reżyserów idramaturgów.

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

#polskasiectanca #nimit

Fot. Piotr Jaruga