Pierwsze wydarzenie w ramach II. edycji KRAKOWSKIEGO FESTIWALU TAŃCA

Już niebawem – w drugiej połowie czerwca, ogłosimy pełen program KRAKOWSKIEGO FESTIWALU TAŃCA, który odbędzie się w Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury już 1-7 sierpnia 2022 roku. Tymczasem zapraszamy Was na pierwsze wydarzenie w ramach tegorocznej edycji Festiwalu- wystawę fotograficzną Klaudyny Schubert „Krakowski Festiwal Tańca”. Wystawę będzie można obejrzeć 9.06-31.08 w Hevre, na krakowskim Kazimierzu (ul. Meiselsa 18). Wstęp na to wydarzenie jest wolny!

O WYSTAWIE:

Wystawa zatytułowana KRAKOWSKI FESTIWAL TAŃCA to cykl fotografii Klaudyny Schubert z I edycji Festiwalu, którego organizatorem jest Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury. Za jej pośrednictwem chcemy pokazać różnorodność i wielowymiarowość prezentowanych dotychczas spektakli, a także oddać twórczy zapał i synergię wspólnego działania artystów_ek i uczestników_czek, które towarzyszyły nam w ubiegłym roku i – jak wierzymy – będą składowymi także II edycji KFT.
kuratorka wystawy: Magdalena Urbańska

KLAUDYNA SCHUBERT
Fotografka, reżyserka światła. Współpracuje z szeregiem instytucji kultury i festiwalami w całej Polsce. Autorka fotografii do książek oraz projektów, które były prezentowane w ramach wystaw indywidualnych (m.in. “INSIDE OUT” [2020]”, „Dance until we are lost” [2021]) i zbiorowych. Pięciokrotna finalistka Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Najchętniej fotografuje teatr i oryginalne formy artystycznego wyrazu. Uwielbia zwykłe momenty i niezwykłe wydarzenia, a w fotografii próbuje pokazać ich odwrotność.

@klaudyna Schubert  

NA ZDJĘCIACH:
TYTUM Gobardhan/Wołowiec, Mechanics of distance Mészáros, Sticky Fingers Club Komędera- Miśkiewicz/Wiak/Więcek/Witkowska, _on_line__ Kolektyw Holobiont, THE VESSEL Kraczkowska, JUMPCORE Sakowicz, CZĘSTOTLIWOŚĆ LineAct/Gawroński/Wnuk, Tens Wołowiec, Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji Bożek-Muszyńska, SOLO TEN Motyl, Massa Gerhardt, Koda (a tribute) Orlik/Leśnierowska, uczestnicy_czki warsztatów oraz widzowie_dzki

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca