Noc Teatrów i Noc Tańca w KCC

Noc Teatrów i Noc Tańca w KCC

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza serdecznie na Noc Teatrów oraz Noc Tańca 2019! W trakcie weekendu 15-16 czerwca 2019 r. będziecie mogli zobaczyć 3 spektakle: „Jestem miłością II”, „Koncert na organy” oraz „Wyspiański in motion” (premiera!) oraz uczestniczyć w zajęciach Gaga z Adi Weinberg-Prejną. Wydarzenia w ramach Krakowskich Nocy są bezpłatne! Więcej informacji o wejściówkach i spektaklach poniżej, natomiast szczegóły dotyczące Gaga pod linkiem <KLIK>

Noc Teatrów, 15 czerwca, godz. 19:00, Studio KCC
“Jestem miłością II”

Choreografia: Barbara Bujakowska
Dramaturgia: Daria Kubisiak
Muzyka: Kamil Tuszyński
Wykonanie: Barbara Bujakowska, Daria Kubisiak, Sebastian Grygo

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie NCK od 1 czerwca (ilość miejsc ograniczona).

W tej okolicy
wszystko co wzrok obejmie
takie jest chłodne
Bashô (z dziennika Oinnikki, 1688)

Projekt artystyczny „Jestem miłością I” stanowił opowieść o dwóch kobietach, które mierzyły się z kulturowymi schematami „kobiecości” narzucanymi przez religie i system patriarchalny. „Jestem miłością II” to projekt o poszerzonym składzie, którego główną matrycą stanowią opowieści o miłości i trudy nawiązywania międzyludzkich relacji. Opowieści mają charakter intymnych zwierzeń. Odczarowanie świata dotyczy także miłości. Dlatego osiągnięcie miłosnego spełnienia może okazać się rewolucyjne dla życia jednostki zarówno w kontekście indywidualnym, jak i zbiorowym. Tytułowe „Jestem miłością” w pierwszej części stanowiło rodzaj klątwy, która generowała poczucie winy i chrześcijańskie cierpienie. Natomiast druga część jest próbą osiągnięcia miłosnego spełnienia, ale tak, żeby była ona dokonana na własnych warunkach i stała się wolna od tłamszących ludzką wolność schematów patriarchalno-religijnych. Popularny zwrot afektywny w polu sztuki, nauki i przestrzeni kulturowo-społecznej koncentruje się na ludzkich emocjach i bada ich wpływ na społeczne życie jednostek. Twórczynie i twórcy spektaklu „Jestem miłością II” postanowili obiektem badań uczynić własną emocjonalność i zaprezentować w jaki sposób wpływa ona na ich codzienną egzystencję.  

Noc Tańca, 16 czerwca, godz. 18:00, Studio teatralne 209
“Koncert na organy”

Pomysł: Iwona Olszowska, Marcin Janus
Taniec: Iwona Olszowska
Muzyka: Marcin Janus
Premiera: 21.11.2014 Teatr Barakah

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie NCK od 10 czerwca (ilość miejsc ograniczona).

Improwizacja taneczna otwierająca przestrzeń na odmienną percepcję.

To
Cielesny koncert
Według
Niespotykanej partytury
Z
Powstającą na bieżąco kompozycją

Noc tańca 2019, 16 czerwca, godz. 22:00, Studio KCC
„Wyspiański in motion” PREMIERA

Koncepcja: Marcin Janus, Monika Świeca, Marta Wołowiec
Choreografia: Monika Świeca, Marta Wołowiec
Muzyka i mulitimedia: Marcin Janus
Wykonanie: Marcin Janus, Agata Moląg, Monika  Świeca, Marta Wołowiec
Producent: Nowohuckie Centrum Kultury – Krakowskie Centrum Choreograficzne

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie NCK od 10 czerwca (ilość miejsc ograniczona).

Gdy ja tak wyobrażam sobie moje życie jak obraz malowany, jakże ja mogę brać do moich myśli i ciągnąć ku sobie dziewczynę, która żyje nie kolorami, nie dźwiękami, nie wyobraźnią, nie melodią, nie zobrazowaniem formy – ale formą samą i życiem jakimś wegetującym, na które ja patrzę z równym współczuciem jak na życie kwiatu lub owadu. (…) Ileż razy to byłem rozkochany w kwiecie przez litość i tylko przez litość kochałem raz gdzieś dojrzaną dziewczynę”. Po czym zadaje pytanie: „Czyż to wystarczy do życia?”
fragment listu Stanisława Wyspiańskiego