Gaga z Adi Weinberg-Prejną!

Gaga z Adi Weinberg-Prejną!

W ramach Nocy Tańca zapraszamy Was serdecznie do wspólnych pląsów! I to za darmo! Mamy propozycję zarówno dla osób, które zupełnie nie ruszają się na co dzień, jak i doświadczonych w tańcu – zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach Gaga! Odwiedzi nas po raz pierwszy certyfikowana nauczycielka Gaga Adi Weinberg-Preina, która poprowadzi zajęcia 15 i 16 czerwca w Nowohuckim Centrum Kultury.

Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim.

15 czerwca, sala A 206: 15.00-16.00 Gaga / people, 16.15-17.30 Gaga / dancers BRAK MIEJSC
16 czerwca, sala A 206: 11:00-12:00 Gaga / people, 12:15-13:30 Gaga / dancers BRAK MIEJSC

Zajęcia Gaga / people są otwarte dla osób powyżej 16. roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego (czyli dla wszystkich chętnych, początkujących, starszych, młodszych itd.), natomiast zajęcia Gaga / dancers kierowane są do tancerzy na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym, powyżej 16 roku życia.

Magiczna moc Nocy Tańca sprawia, że możecie wziąć udział w zajęciach bezpłatnie. Aby zgłosić chęć udziału, należy wypełnić formularz dostępny tu:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfpxhv0bFxSvkj8NlOmW0N4ImJXFRWG3Y049z6NXvHwmGSS8Q/viewform?usp=sf_link

Dla komfortu uczestników ilość miejsc jest ograniczona!

UWAGA! Osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na zajęcia! Prosimy przyjść co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem lekcji.

Gaga jest językiem ruchowym opracowywanym przez wiele lat przez Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company. Język Gaga jest nieustannie rozwijany i pogłębiany, opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc.

Gaga jest nowym sposobem zdobywania wiedzy i samoświadomości przez ciało. Oferuje sposób odkrywania i wzmacniania ciała oraz zwiększania elastyczności, pewności siebie i zakresów ruchu, jednocześnie uwalniając zmysły i wyobraźnię. Gaga podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji.

Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym, i pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, każdy w indywidualnym ruchu z innymi.

Więcej informacji: http://gagapeople.com/en/

ADI WEINBERG-PREJNA – jest absolwentką Haifa Program for Professional Dancers, odbyła też staż w Vertigo Dance Company. Jako tancerka współczesna występowała na wielu festiwalach na całym świecie. Współpracowała z Fresco Dance Company, Operą Izraela oraz  wieloma choreografami, takimi jak Andrea Costanzo Martini, Nadar Rosano, Efrat Rubin, Rachel Erdos, Noa Zuk, Aviv Eveguy, Shimrit Golan, Yuval Goldstein, Sharon Vaisvaser, Deganit Shemi, Michael Miller.

Jej solowa choreografia „Living Leaving” powstała podczas programu rezydencjalnego projektu Maat i miała swoją premierę na Festiwalu Maat w Lublinie. Adi nadal rozwija się jako choreografka i występuje przy różnych okazjach i festiwalach, jak np. Machol Shalem International Dance Week, Tel Aviv Dance Festival at Suzanne Dellal, MSTT Festival, KRoki Festival i wiele innych.
https://www.adiweinberg.com/