Premiera „Wyspiański in motion”!

Premiera „Wyspiański in motion”!

Podczas Nocy Tańca, 16 czerwca 2019 r. odbędzie się premierowy pokaz kolejnej produkcji Krakowskiego Centrum Choreograficznego. Zapraszamy serdecznie na spektakl „Wyspiański in motion” inspirowany postacią Stanisława Wyspiańskiego, a dokładniej kobietami, które spotkał w swoim życiu… Więcej póki co nie zdradzimy!

Wydarzenia w ramach Krakowskich Nocy są bezpłatne, dlatego aby zobaczyć spektakl, należy odebrać bezpłatną wejściówkę w kasie NCK (dostępne od 10 czerwca). Ilość miejsc na widowni jest ograniczona.

16 czerwca, godz. 22:00, Studio KCC
„Wyspiański in motion” PREMIERA

Koncepcja: Marcin Janus, Monika Świeca, Marta Wołowiec
Choreografia: Monika Świeca, Marta Wołowiec
Muzyka i multimedia: Marcin Janus
Wykonanie: Marcin Janus, Agata Moląg, Monika  Świeca, Marta Wołowiec
Producent: Nowohuckie Centrum Kultury – Krakowskie Centrum Choreograficzne

„Gdy ja tak wyobrażam sobie moje życie jak obraz malowany, jakże ja mogę brać do moich myśli i ciągnąć ku sobie dziewczynę, która żyje nie kolorami, nie dźwiękami, nie wyobraźnią, nie melodią, nie zobrazowaniem formy – ale formą samą i życiem jakimś wegetującym, na które ja patrzę z równym współczuciem jak na życie kwiatu lub owadu. (…) Ileż razy to byłem rozkochany w kwiecie przez litość i tylko przez litość kochałem raz gdzieś dojrzaną dziewczynę”. Po czym zadaje pytanie: „Czyż to wystarczy do życia?”.

Fragment listu Stanisława Wyspiańskiego