NOC TAŃCA w Krakowskim Centrum Choreograficznym

NOC TAŃCA w Krakowskim Centrum Choreograficznym

13.06 (niedziela) zapraszamy do Krakowskiego Centrum Choreograficznego na NOC TAŃCA.

Oprócz udziału w warsztatach ruchowych na świeżym powietrzu, przyjdźcie zobaczyć w naszym kameralnym kinie rejestrację spektaklu „Trans_Miss(i)on” Iwony Olszowskiej i Ferenca Fehéra. Po obejrzeniu spektaklu będzie okazja, by porozmawiać na żywo z jego twórcami.

Polecamy również Waszej uwadze spektakle „Burza” i „ZA MNĄ!”, wieńczące sezon Pracowni i grupy młodzieżowej, która edukuje się w Krakowskim Centrum Choreograficznym.

Czekamy na spotkanie z Wami!

13.06 | niedziela
SKWER ZA NOWOHUCKIM CENTRUM KULTURY/ ŁĄKI NOWOHUCKIE
15.00-16.00 (spotkanie obok wejścia gł. przy muchomorach)
Kolektywne Tańczenie
Plenerowy warsztat prowadzony przez tancerkę i choreografkę Monikę Szpunar.

Zaproszenie od prowadzącej warsztat:
W ruchu i z muzyką, kolektywne tańczenie, to otwarta dla każdego przestrzeń na spotkanie się ze swoim ciałem i z drugim człowiekiem. To czas, w którym swobodnie będziemy mogli oddać się swojej ekspresji twórczej, czerpać inspirację ruchową od siebie nawzajem oraz dzielić się radością płynącą ze wspólnego tanecznego spotkania i interakcji z innymi.
Praktykę poprowadzi Monika, miłośniczka ruchu, improwizacji oraz członkini wielu kolektywów. 

Zapraszam do poruszania ciałem, wyobraźnią wspólnie, świeżym powietrzu! Można dołączyć w każdym momencie, niemniej jednak zachęcam do wspólnego świętowania od samego początku.  

|nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji|

SKWER ZA NOWOHUCKIM CENTRUM KULTURY/ ŁĄKI NOWOHUCKIE
16.30-18.00 (spotkanie obok wejścia gł. przy muchomorach)
Spacer Somatyczno – Improwizacyjny
Plenerowy warsztat prowadzony przez tancerkę i choreografkę Iwonę Olszowską.

Zaproszenie od prowadzącej warsztat:
Zaproszenie do spaceru somatyczno-improwizacyjnego, w którym zmysły pozwolą zestroić się z otaczającą naturą, odnieść do grawitacji, kinestetyki, zapachów, dźwięków, krajobrazu. Czas spokojnego przemieszczania się i otwarta uważność, pozwolą postrzegać głębiej, chłonąć naturę całym ciałem, poszerzyć percepcję zmysłową, widzieć i czuć sercem. Spacer połączonego ciała i umysłu z naturą. To będzie czas odpoczynku, regeneracji, uziemnienia, krystalizacji, możliwości ruchu jaki sugeruje natura.

Korzystając  z narzędzi Body Mind Centering, anatomii w doświadczeniu,  w spacerze będzie brała  udział uważność każdej komórki ciała, wszystkie jego warstwy połączone wewnętrznie  powięzią,  zmysłami otwierającymi polaczenie do tego co w koło, To też obserwacja tego jak rezonuje w nas doświadczenie zewnętrznego kontaktu, jak odpowiadamy ruchem, bezruchem, oddechem, świadomościa, działaniem, interakcją.
Zapraszam do wspólnego doświadczania potencjału jaki niesie w sobie spacer.

|nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji|

STUDIO KRAKOWSKIEGO CENTRUM CHOREOGRAFICZNEGO
17.00-17.45
Spektakl Pracowni pt. „Burza”, choreografia: Marta Wołowiec oraz „ZA MNĄ!”, pokaz młodzieżowej grupy tańca współczesnego, choreografia: Aleksandra Honza.
|brak wolnych miejsc|

 „BURZA”
Choreografia, koncepcja, reżyseria świateł: Marta Wołowiec
Tańczą: Pamela Bosak, Zofia Gnoińska, Karolina Graca, Patrycja Jakubik, Weronika Nitka, Aleksandra Pelczar, Agnieszka Pietras, Olivia Stelmach, Agata Sznajder
Muzyka: Filip Kogut
Czas trwania: ok. 20 minut

Spektakl wieńczący sezon Pracowni, grupy działającej przy Krakowskim Centrum Choreograficznym, uczącej się pod okiem Marty Wołowiec i Moniki Węgrzynowicz.

Na całym świecie w tym samym czasie ma miejsce około 1800 burz i około 100 wyładowań w ciągu sekundy. Ta „BURZA” odbywa się w surrealistycznej rzeczywistości. Wraz z jej przyjściem, świat, który znamy ulega dekonstrukcji. Za chwilę nie będzie już tak samo.

„ZA MNĄ!”
Chodź. Poczuj. Twórz. Prowadź.

Koncepcja, choreografia: Aleksandra Honza
Tańczą: Agnieszka Król, Anna Gaweł, Diana Hurnycka, Natalia Sowa, Aleksandra Kornaś, Aleksandra Noga
Muzyka: Niklas Paschburg “Husky Train” (Ah! Kosmos Remix), Sofi Tukker “Hey Lion”
Czas trwania: ok. 12 minut

STUDIO KRAKOWSKIEGO CENTRUM CHOREOGRAFICZNEGO
18.30-19.15
Spektakl Pracowni pt. „Burza”, choreografia: Marta Wołowiec oraz „ZA MNĄ!”, pokaz młodzieżowej grupy tańca współczesnego, choreografia: Aleksandra Honza. (drugi pokaz)
|brak wolnych miejsc|

SALA KAMERALNA 203
19.30-20.30
Kino Tańca – wyświetlenie spektaklu pt. „Trans Miss(i)on” oraz rozmowa z choreografką i tancerkami po zakończeniu seansu.
|Bezpłatne wejściówki na spektakl do odbioru w Kasie NCK od 1 czerwca. Ilość miejsc ograniczona|

Trzech mężczyzn i trzy kobiety, mimo dzielących ich różnic, wyruszają na wspólną misję. Wrzucają mikrokosmos swoich ciał w makrokosmos wszechświata, ich ruch zostaje poddany prawom fizyki, emocji, stanu. Przemierzają różne czasoprzestrzenie i rzeczywistości, wymykając się niekiedy utartej logice „przyczyna-skutek”.

Spektakl dzięki wyjątkowej, transowej muzyce przenosi tancerzy i widzów głęboko do tego, co pierwotne, pobudza siły witalne. Prezentuje szeroką gamę fizyczności, od delikatnych gestów po brutalną dzikość, budując niezwykle plastyczne obrazy.

choreografia: Iwona Olszowska, Ferenc Fehér
taniec: Jan Lorys/Wojciech Furman, Paweł Konior, Zuzanna Nir, Piotr Skalski, Monika Węgrzynowicz , Marta Wołowiec
muzyka: Ferenc Fehér, Marcin Janus
video: Aleksander Hordziej
producent: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury
Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018.

PEŁNY PROGRAM NOCY TAŃCA:
https://krakowskienoce.pl/noc_tanca2021/249517,0,1,program.html