Warsztaty w ramach Krakowskiego Festiwalu Tańca

Warsztaty w ramach Krakowskiego Festiwalu Tańca

Zapraszamy na warsztaty odbywające się w ramach I edycji Krakowskiego Festiwalu Tańca.

Proponujemy duży wybór lekcji z szeroko pojętego tańca współczesnego, warsztaty GAGA oraz warsztaty dla rodziców z dziećmi. Każdy może znaleźć coś dla siebie!

Warsztaty – ścieżka główna

Warsztaty Ścieżka Główna odbędą się w dniach 9 – 13 sierpnia 2021 r.  i obejmują warsztaty na poziomie średnio zaawansowanym, zaawansowanym oraz podstawowym. Mamy aż 8 różnych pedagogów, a każdy z nich stworzy nieco inną przestrzeń ruchu i tańca. W programie są zarówno lekcje techniki tańca współczesnego, jak i lekcje bazujące na improwizacji i pracy z jakościami ruchowymi. Będzie pobudzana uważność, kreatywność i potencjał twórczy.

Warsztaty poprowadzą: Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominik Więcek, Aleksandra Bożek – Muszyńska, Marta Wołowiec, Dominika Wiak, Máté Mészáros, Paweł Sakowicz i Janusz Orlik.

Jak możemy zobaczyć taniec? Przybywajcie i sprawdźmy to razem już w sierpniu!

CENA:

Wersja full – poziom średnio zaawansowany i zaawansowany: 450 złotych;

Wersja full – poziom podstawowy: 300 złotych;

Pojedyncza lekcja: 45 złotych (możliwość wykupienia pojedynczych lekcji od 1 lipca 2021- w miarę wolnych miejsc).

Zgłoszenia:
https://forms.gle/b5dixV2MwDAqWPNZ9

Warsztaty GAGA People i GAGA Dancers

W programie warsztatowym nie zabraknie również zajęć GAGA!

Zajęcia Gaga People są otwarte dla osób powyżej 18. roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego (czyli dla wszystkich chętnych, początkujących, starszych, młodszych itd.), natomiast zajęcia Gaga Dancers kierowane są do tancerzy na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym, powyżej 18 roku życia.

Gaga jest językiem ruchowym opracowanym przez Ohada Naharina. To nowy sposób zdobywania wiedzy i samoświadomości przez ciało. Oferuje sposób odkrywania i wzmacniania ciała oraz zwiększania elastyczności, pewności siebie i zakresów ruchu, jednocześnie uwalniając zmysły i wyobraźnię. Gaga podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji.

Warsztat poprowadzi Adi Weinberg – Prejna.

14 sierpnia 10:00 – 11:00 Gaga People / 11:30 – 12:45 Gaga Dancers
15 sierpnia 10:00 – 11:00 Gaga People / 11:30 – 12:45 Gaga Dancers

Koszt jednej lekcji: 45 złotych.

Karta zgłoszenia:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScXEZjzj5rHLy0e-wN6A6K9V_8u8MEV0pcPaBvkpTUKD3wJMA/viewform?usp=pp_url

Warsztaty Ruchome Ślady

Nowość w Krakowskim Centrum Choreograficznym – warsztaty dla dzieci i opiekunów.

Warsztaty Ruchome ślady do propozycja dla wszystkich chętnych, niezależnie od doświadczenia.

W trakcie warsztatów uczestnicy uruchomią zarówno ciało, jak i wyobraźnię. Poprzez twórcze zadania opiekunowie i dzieci będą mogli wspólnie doświadczać radości płynącej ze swobodnej kreacji w przestrzeni i na papierze. Będą wspólnie tworzyć obrazy ruchem i poruszać się dzięki obrazom.  Pobudzą wyobraźnię i uruchomią indywidualną ekspresję.

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5 – 7 lat. Ze względu na ruchowo – plastyczny charakter warsztatów, prosimy o przyjście w stroju niekrępującym ruchów (i którego nie żal jest trochę pobrudzić).

Warsztaty prowadzi Aleksandra Bożek – Muszyńska.

12 sierpnia 16:30 – 17:30

Koszt warsztatów: 50 złotych.

Karta Zgłoszenia:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdhzD0mMQd01bEVt-1SSufC0XVfMD9zHbfR2LeBeSCIYCDbow/viewform?usp=pp_url

Kontakt: zapisy.kcc@nck.krakow.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.