Miss Liberty (premiera) i FearLess Gosi Mielech

Przed nami kumulacja spotkania z pracą choreograficzną Gosi Mielech. W przeciągu dwóch dni będziemy mieli okazję zobaczyć premierę najnowszego spektaklu Gosi „Miss Liberty” oraz spektakl „FearLess”, który będzie prezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca.

Biorąc udział w obu wydarzeniach, otrzymają Państwo promocyjną cenę biletów.

26.06.2021r. (sobota)
18:00 oraz 20:00 Miss Liberty

27.06.2021r. (niedziela)
19:00 FearLess

Bilety: 
Bilet na jeden spektakl 25 zł / 35 zł
Bilet łączony 40 zł / 60 zł
KUP BILET-> https://biletyna.pl/event/index/?q=GOSIA+MIELECH

Rezerwacje biletów:
tel. 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl”

Miss Liberty (premiera) 26.06 18:00, 20:00

Miss Liberty przedstawia poetycki proces redefiniowania wolności. Miss Liberty przeistacza się z larwy w kokonie w motyla – ta mistyczna podróż z nieświadomości, stanu zamrożenia, prowadzi ku wolności, kreatywności, boskości. Miss Liberty jest przekaźnikiem szeptów i nadziei wolności.

Wolność to zrozumienie, niebezpieczeństwo, piękno buntu, odpowiedzialność, źródło godności człowieka, istnienie dobra, przeciwieństwo ignorancji.

Podczas spektaklu usłyszymy głosy wolności z przeróżnych zakątków świata, wypowiadające fragmenty “Deklaracji praw człowieka”. Mimo upływu lat, Deklaracja (stworzona w 1948), uświęcająca podstawowe prawa i fundamentalne wolności każdego człowieka, jest dziś aktualna bardziej niż kiedykolwiek.

Każdy człowiek rodzi się wolny. Czasem wolności się dobrowolnie pozbywamy, zamykając się w klatce. Z czego zrobiona jest Twoja klatka?

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Gosia Mielech
Muzyka: Anna Suda / Dj An on Bast
Koordynacja muzyczna: Ray Wilson
Głosy: Ray Wilson, Gosia Mielech, Lee Brummer, Nicole Knöll, Luca Biondi, Jasmine Fan, Margarida
Macieira, Omri Klein, Ashdin Doctor, Delphine Nofit
Scenografia: Piotr Tetlak
Korona: Karolina Pytlakowska Decolove
Kostium: Marzanna Gruszczyńska
Reżyseria świateł: Paweł Murlik
Produkcja: Jaggy Polski, DanceLab
Menadżerka: Anna Wróblowska

Spektakl powstał między innymi w ramach rezydencji w Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury w 2021 r.

Projekt zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

fot. Łukasz Jankowski

FearLess 27.06 19:00

Strach – pierwotna emocja, która prowokuje destrukcję, ale także umożliwia przetrwanie. Strach, jako śliski twór, który pełza pod skórą, penetruje i zatruwa krew.
Poznaj nieustraszoną dziewczynę, która wchodzi na ring, aby stoczyć walkę ze swoimi demonami,
próbując zrozumieć genezę strachu.
Jej litania przeciw strachowi, to:
Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu
czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego
drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
Frank Herbert

Koncepcja, choreografia, taniec: Gosia Mielech
Muzyka: Anna Suda / An On Bast Projekt kostiumu: Kata Kwiatkowska, Gosia Mielech Wykonanie kostiumu: Przemek Podolak / RAG, Marzanna Gruszczyńska
Reżyseria światła: Paweł Murlik

Czas trwania: 35 minut

Produkcja: DanceLab, Jaggy Polski

Premiera: 18.09.2019 NonStopFestivalen, Norwegia.

Gosia Mielech – tancerka, choreografka, nauczycielka Gaga, pedagożka tańca oraz założycielka projektu artystycznego DanceLab. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej, w Poznaniu. W latach 2007 – 2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Gosia ukończyła Gaga Teacher’s Training Course (2018) pod kierownictwem artystycznym Bosmat Nossan i Saar Harari oraz opieką mentorską Ohada Naharina. Obecnie jest związana z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Przez lata jego istnienia stworzyła choreografie i wyprodukowała spektakle: FearLess, Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect, które prezentuje zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Jest laureatką Medalu Młodej Sztuki w kategorii Taniec. Otrzymała nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu Licht.blicke. w Norymberdze, gdzie zaprezentowała swoje spektakle. Współpracowała z izraelsko-holenderskim duetem Uri Ivgi & Johan Greben, tańcząc w nowych produkcjach oraz w bieżącym repertuarze Ivgi & Greben. Jako tancerka współpracuje także z reżyserami, m.in: Per – Olaf Sorensen, Agnieszką Glińską, Janem Komasą.

Jest artystycznie zaangażowana w interdyscyplinarne projekty artystyczne – jest wykonawczynią, choreografką, a także sprawuje opiekę artystyczną nad teledyskami oraz sesjami zdjęciowymi (artyści, z którymi współpracowała to Ray Wilson, Apparat oraz dj An on Bast i inni).

www.gosiamielech.com

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.