Koprodukcja KCC i Korzo Theater!

Koprodukcja KCC i Korzo Theater!

Najwyższy czas uchylić rąbka tajemnicy odnośnie współpracy pomiędzy Krakowskim Centrum Choreograficznym, a Korzo Theater. Już w zeszłym roku, wraz z Instytutem Adama Mickiewicza, poczyniliśmy przygotowania do produkcji spektaklu współtworzonego przez dwie artystki, choreografki i tancerki: Martę Wołowiec oraz Poernimę Gobardhan. Z oczywistych przyczyn nie byliśmy w stanie procedować w 2020 r., ale jesteśmy pełni nadziei co do tegorocznej współpracy i premiery podczas Krakowskiego Festiwalu Tańca.

Pomysłodawczynią współpracy artystek jest Katarzyna Bester-Ostrowska, która po obejrzeniu prac solowych autorstwa Marty Wołowiec „Hold on” oraz Poernimy Gobardhan „Dear Elly” i „Elly and me” zaproponowała Krakowskiemu Centrum Choreograficznemu oraz Korzo Theater wspólną produkcję, opartą o spotkanie artystek. Choć obie choreografki tworzą w Europie i związane są z tańcem współczesnym, to zasadniczo dzielą je korzenie kulturowe. Poernima  wywodzi się z kultury indyjskiej, specjalizuje się przede w wszystkim w hinduskim tańcu klasycznym Bharata Natyam. Marta natomiast  wywodzi się z kultury słowiańskiej, od lat specjalizuje się w tańcu współczesnym, który jest jej głównym środkiem wyrazu.

Praca nad spektaklem będzie odbywała się w Krakowie oraz w Hadze. Polska premiera produkcji odbędzie się na Krakowskim Festiwalu Tańca 9 sierpnia 2021 w Nowohuckim Centrum Kultury. Natomiast, niderlandzka premiera zaplanowana jest na 16 września 2021 w Korzo Theatre. Na zdjęciu widzicie Kasię, Martę i Poernimę podczas pierwszego wspólnego spotkania na żywo w 2019 r.