Feedback choreographing. Warsztaty z tancerką Sasha Waltz & Guests – Agnieszką Jachym

fot. Alvaro S. Rodriguez

Na dobry początek roku: 15-tego i 16-tego stycznia 2022 r. pragniemy zaprosić Was na warsztaty „Feedback choreographing” prowadzone w studiu KCC przez Agnieszkę Jachym. Agnieszka mieszka obecnie w Berlinie, gdzie współpracuje z kompanią Sasha Waltz & Guests, natomiast w Krakowskim Centrum Choreograficznym poprowadzi swój autorski warsztat po raz pierwszy. Warsztaty są skierowane do tancerek i tancerzy średniozaawansowanych oraz zaawansowanych. 3 stycznia 2022 r. otwieramy zgłoszenia! Do zobaczenia w naszym studio!

Plan warsztatów:

15.01.2022 r. 10:00-13:30 | studio KCC

16.01.2022 r. 10:00-13:30 | studio KCC

Koszt udziału w warsztatach:

1 dzień (3,5h) – 150 zł

2 dni  (7h) – 250 zł

Koszt udziału w warsztatach dla uczestniczek grupy PRACOWNIA:

  1. dzień (3,5h) – 100 zł
  2. dni (7h) – 180 zł

Karta zgłoszeń:
https://forms.gle/Ntt4qmDMJefCTvKh9

Regulamin:

Opis warsztatów:

Pierwszą część warsztatów rozpoczniemy rozgrzewką składającą się z ćwiczeń na podłodze, w pionie oraz w przestrzeni. Poprowadzona w duchu tańca współczesnego zawierać będzie elementy floor work, kontakt improwizacji, a także ćwiczenia doskonalące technikę oraz wzmacniające centrum naszego ciała.

W drugiej części skupimy się na pracy nad choreografią i jej wykonaniem. Będziemy zatem nakładać na naszą bazę ruchową różne filtry – jakości poruszania się, a także intencje oraz emocje, by sprawdzić, co najlepiej pasuje do danej kompozycji, a równocześnie odpowiada naszej naturze. Niezbędnym elementem w pracy tancerza jest feedback, konstruktywna uwaga, która wspiera proces twórczy oraz rozwój artysty, dlatego też nie zabraknie elementu dyskusji w trakcie naszych warsztatów.

Do zobaczenia!

O prowadzącej:

fot. Adam Mikołajczyk

Agnieszka Jachym

Tancerka, choreografka, absolwentka Studia Baletowego Opery Krakowskiej oraz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu.

Po uzyskaniu dyplomu zawodowej  tancerki w 2012, brała udział w projektach  temporaere theater w Berlinie i Dreźnie;  w spektaklu „No Sacre” Ismaela Ivo na ImpulsTanz oraz w Sao Paulo.

W latach 2014-2017 tańczyła w Tanzcompagnie Giessen, gdzie współpracowała z różnymi choreografami.

W 2018 odbyła się premiera jej spektaklu teatru tańca „Getto krakowskie” w Teatrze Nowym Proxima; wystąpiła w choreografii „solar storm” Johanesa Wielanda, a także w operze „Alcina” w Staatsoper Hamburg.

Jej solo choreografia „Naj” zajęła drugie miejsce na festiwalu SCENA OTWARTA 2018 w Tarnowie. Pokazana została ona również podczas Sola Dance Contest w Gdańsku w 2019.

W latach 2019-2021 pracowała w Polskim Teatrze Tańca jako tancerka oraz koordynatorka unijnego projektu „CLASH! When classic and contemporary dance collide and new forms emerge”.

Aktualnie bierze udział w różnych projektach Sashy Waltz&Guests (m.in. w  „In C”, „SYM-PHONIE 2020”), która swoją siedzibę ma w Berlinie.