3…2…1…TANIEC!

321_logo_pl

3…2…1…TANIEC!

3…2…1…TANIEC! to konkurs choreograficzny odbywający się corocznie od 2011 r. Konkurs obejmuje prace solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Podstawowym celem konkursu jest konfrontacja własnej twórczości choreograficznej z profesjonalnym jury oraz feedback, z udziałem jurorów i publiczności, służący również edukacji widowni tańca.

Wyróżnikiem konkursu jest jego forma, według której każdy juror, bez konsultacji z pozostałymi członkami jury, przyznaje dwie własne nagrody dla dwóch wybranych prezentacji, określając w certyfikacie konkretne wartości prezentacji decydujące o jej wyróżnieniu.

3…2…1…TANIEC! jest jednym z nielicznych polskich konkursów, który skierowany jest do choreografów, poszukujących własnego, oryginalnego języka scenicznej wypowiedzi, niezależnie od ich wieku.

Inicjatorem i realizatorem pierwszych edycji konkursu był Eryk Makohon i Krakowski Teatr Tańca. Od 2014 roku organizację wydarzenia przejęło Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury.

 

ARCHIWUM:

fot. Katarzyna Machniewicz