Wyniki 3…2…1…TANIEC

Wyniki 3…2…1…TANIEC

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC.

 

Protokół z konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC /edycja 2014/

Po obejrzeniu 13 prezentacji tanecznych w dniu 22.02.2014, jury w składzie Anna Królica, Edyta Kozak, Ryszard Kalinowski oraz Eryk Makohon postanowiło przyznać następujące nagrody:

Edyta Kozak przyznała:

Nagrodę w wysokości 1000 zł dla Macieja Kuźmińskiego za „precyzję choreografii jej wykonanie; za spójną dramaturgię i świadomość każdego ruchu; za cisze i bezruch; za humor, autoironię; za odwagę pozostania anonimowym i tajemnicę, która pozostała na scenie”.

Nagrodę w wysokości 500 zł dla Aleksandry Bożek – Muszyńskiej za „minimalistyczną choreografię pełną znaczeń; za nowy rekwizyt taneczny – (plecak) otwierający na zaskakujące wykorzystanie ciała; za twórcze poszukiwania w obszarach poszerzania granic choreografii; za fantazję i poczucie humoru”

Anna Królica przyznała:

Nagrodę w wysokości 1000 zł dla Bridie Gane za „błyskotliwą a przy tym przewrotną grę z tradycją tańca oraz świetny wybór performerki”

Nagrodę w wysokości 500 zł dla Dariusza i Joanny Małojło za „dramaturgię, wyobraźnię plastyczną oraz odniesienia kulturowe”

Ryszard Kalinowski przyznał:

Nagrodę w wysokości 1000 zł dla Joanny Miś-Fudali i Marty Pańki za „bardzo konsekwentnie poprowadzoną myśl dramaturgiczną spektaklu, zbudowanego na intensywnej i przejmującej relacji dwóch postaci w oparciu o doskonale przepracowany autorski język tańca”

Nagrodę w wysokości 500 zł dla Macieja Kuźmińskiego za „precyzję choreograficzną i udaną interpretację tematu poprzez zastosowanie elementów ruchowych o niezwykłej jakości i sile wyrazu”

Eryka Makohon przyznał:

Nagrodę w wysokości 1000 zł dla Bridie Gane za „podejmowanie „poważnych tematów”, kompozycję obecności użytej jako narzędzie oraz twórcze wykorzystanie cytatu”.

Nagrodę w wysokości 500 zł dla Aleksandry Bożek – Muszyńskiej za „twórczą kompozycję obrazu i gestu, dramaturgiczną „skokowość”, słodko – gorzkie kontestacje”.

Dodatkowo przyznano nagrody książkowe dla Aleksandry Bożek – Muszyńskiej (2 szt.), Macieja Kuźmińskiego (2 szt.), Dariusza i Joanny Małojło (1 szt.), Bridie Gane i Justyny Kalbarczyk (2 szt.), Joanny Miś – Fudali i Marty Pańki (1 szt.).

 

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

 

Partnerem medialnym konkursu jest Magiczny Kraków.

 

Partnerem konkursu jest Instytut Muzyki i Tańca.


 

3…2…1…TANIEC to konkurs choreograficzny odbywający się corocznie od 2011 r. Konkurs obejmuje prace solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Podstawowym celem konkursu jest konfrontacja własnej twórczości choreograficznej z profesjonalnym jury oraz feedback, z udziałem jurorów i publiczności, służący również edukacji widowni tańca.

Wyróżnikiem konkursu jest jego forma, według której każdy juror, bez konsultacji z pozostałymi członkami jury, przyznaje dwie własne nagrody dla dwóch wybranych prezentacji, określając w certyfikacie konkretne wartości prezentacji decydujące o jej wyróżnieniu.

3…2…1…TANIEC jest jednym z nielicznych polskich konkursów, który skierowany jest do choreografów, poszukujących własnego, oryginalnego języka scenicznej wypowiedzi, niezależnie od ich wieku i doświadczenia.

więcej informacji o konkursie w zakładce działalność artystyczna/3…2…1…TANIEC