Znamy datę 3. edycji Krakowskiego Festiwalu Tańca!

Znamy datę 3. edycji Krakowskiego Festiwalu Tańca!

Już wiemy kiedy odbędzie 3. edycja Krakowskiego Festiwalu Tańca pod hasłem „Kto tańczy?”! Zapiszcie w swoich kalendarzach datę 31 lipca–6 sierpnia 2023 r., bo właśnie na ten czas Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury szykuje dla Was wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie! Pierwszym wydarzeniem zbliżającym Nas do przewodniego hasła festiwalu będzie Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa, która odbędzie się już 21 kwietnia 2023 r. w Nowohuckim Centrum Kultury oraz online. W programie głównym festiwalu (31.07-6.08) znajdą się polskie i zagraniczne spektakle, premiera Rezydencji KCC, warsztaty ruchowe, warsztaty krytyczne, konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! oraz wydarzenia towarzyszące. Wśród festiwalowych prezentacji znajdzie się wielokrotnie nagradzany „Through the Grapevine” Alexandra Vantournhout’a – duet z pogranicza współczesnej choreografii i cyrku.

3. edycja Krakowskiego Festiwalu Tańca
Kto tańczy?
31 lipca – 6 sierpnia 2023

Pełen program 3. edycji festiwalu opublikujemy na przełomie maja/czerwca. Zachęcamy Was do śledzenia Social Mediów Krakowskiego Centrum Choreograficznego (InstagramFacebook).

Ideą festiwalu jest pokazanie potencjału tańca współczesnego, występującego samodzielnie, jak i w relacjach z innymi dziedzinami sztuki, a także uwalnianie energii twórczej tancerzy_ek, choreografów_ek, performerów_ek oraz innych artystów_ek. Krakowski Festiwal Tańca to nowa inicjatywa Krakowskiego Centrum Choreograficznego, scalająca dotychczasowe marki KCC: Festiwal Tańca Współczesnego SPACER, konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! oraz BalletOFFFestival w jedno wydarzenie o międzynarodowym charakterze i skrojone na znacznie większą skalę.

Zobacz festiwalowy reportaż:

Wideo: Aleksander Hordziej
Fot: Klaudyna Schubert

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.