Otwarcie zgłoszeń na 12. edycję konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC!

Otwarcie zgłoszeń na 12. edycję konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 12. edycji Konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC!, która odbędzie się 3 sierpnia 2023 r. podczas Krakowskiego Festiwalu Tańca (31 lipca – 6 sierpnia 2023 r.). Zapraszamy wszystkich chętnych_ne choreografów_ki z Polski i zagranicy, którzy_re poszukują własnego języka scenicznej wypowiedzi, niezależnie od ich doświadczenia. 3…2…1…TANIEC! adresowany jest do choreografów_ek i wykonawców_czyń pełnoletnich.

Formy konkursowe: solo, duo, trio

  • Maksymalny czas trwania: 10 minut
  • Opłata akredytacyjna: 30 zł
  • Pula nagród: 3600 euro (3 x I nagroda 600 euro, 3 x II nagroda 400 euro oraz nagroda publiczności 600 euro)
  • Deadline zgłoszeń: 31 maja 2023 r.
  • Wyniki preselekcji: do 13 czerwca 2023 r.
  • Termin konkursu: 3 sierpnia 2023 r.

W ramach aplikacji należy:

  • Zapoznać się z regulaminem i skompletować wszystkie potrzebne materiały
  • Wypełnić formularz
  • Zaakceptować regulamin i oświadczenia znajdujące się w formularzu
  • Wysłać zgłoszenie

Formularz zgłoszeniowy

Kontakt: monika.wegrzynowicz@nck.krakow.pl

Konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! to wyjątkowe wydarzenie o charakterze międzynarodowym, podczas którego prezentowane są krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianym tańcu współczesnym. Wyróżnikiem konkursu jest system przyznawania nagród – każdy juror bez konsultacji z pozostałymi członkami jury przyznaje dwie indywidualne nagrody dla dwóch prezentacji. Impreza jest otwarta dla publiczności, która również przyznaje swoją nagrodę (kolektywnie, w drodze głosowania). Preselekcja zostanie dokonana przez zespół Krakowskiego Centrum Choreograficznego na podstawie nagrania prezentacji.

Mimo iż 3…2…1…TANIEC! ma charakter konkursowy, podstawowym założeniem wydarzenia jest dialog. Przede wszystkim w postaci rozmowy pokonkursowej, kiedy jurorzy omawiają z uczestnikami i publicznością zaprezentowane prace oraz dyskutują o choreografii w ogóle. Konkurs w KCC jest bliżej formy przeglądu niż konfrontacji. Umożliwiamy kontakt artystów z profesjonalnym jury oraz rozpoczynamy otwartą rozmowę, dzięki czemu inspirujemy się wzajemnie sposobami patrzenia na taniec i konstruowania go.

Czekamy na Was!

Fot. Klaudyna Schubert / na zdjęciu: Emilia Biskupik „Something is melting, something is not (yet)”

III. edycja Krakowskiego Festiwalu Tańca – pod hasłem „Kto tańczy?” otrzymała dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu TANIEC, którego operatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.