Wyniki 11. edycji konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC!

Po obejrzeniu 12 prezentacji tanecznych w dniu 5 sierpnia 2022 r., jury w składzie Katarzyna Pastuszak, Konrad Kurowski, Izabela Chlewińska, postanowiło przyznać następujące nagrody:

Konrad Kurowski przyznał:

Nagrodę w wysokości 500 EUR – Benedykt Król „Vigilance”.

Uzasadnienie: Za stworzenie multiwymiarowej pracy, która w świadomy sposób łączy możliwości różnorodnych strategii scenicznych, aby zbudować przestrzeń dla widzów i widzek dla odkrywania potencjału niespójności. Za odświeżający dowcip i dialog z kodami kulturowymi. 

Nagrodę w wysokości 300 EUR – Emilia Biskupik „Something is melting, something not (yet)”.

Uzasadnienie: Za pozwolenie sobie na ruchowe poszukiwania, które posiadają w sobie kruchość i niestabilność, która staje się sceniczną wartością. 

Izabela Chlewińska przyznała:

Nagrodę w wysokości 500 EUR – Eliza Hołubowska „Niestrojenie”.

Uzasadnienie: Za konsekwentną i dojrzałą choreografię. Wyarfinowany i pełen pasji ruch wykonawców- tancerzy. Czystość przekazu w ciszy. Połączenie mocnej fizyczności z wrażliwością. 

Nagrodę w wysokości 300 EUR – Agata Dulęba „Przebudzenie?”.

Uzasadnienie: Za odwagę pracy w ciszy. Umiejętność połączenia ruchu i głosu. Konsekwentne podążanie za świadomym ruchem i poszukiwanie własnego języka twórczego.

Katarzyna Pastuszak przyznała:

Nagrodę w wysokości 500 EUR – Benedykt Król „Vigilance”.

Uzasadnienie: Za bezpretensjonalność i błyskotliwe poczucie humoru. Przyjemnie osuwający się absurd. Spójną kompozycję opartą na napięciu między abstrakcją i konkretem. Za czujność na detal oraz konsekwencje w eliminacji zbędnych elementów.  Za dźwiękowość i mikro choreografię ogórka, noża i talerza.

Nagrodę w wysokości 300 EUR – Kacper Klimczyk, Sara Kozłowska, Dawid Marzec „Porozmawiajmy o nas”.

Uzasadnienie: Za prostotę środków, autentyczność, klarowną kompozycję, funkcjonalność choreografii oraz dbałość o detal kontaktu ciało-ruch.

Nagroda publiczności w wysokości 500 EUR została przyznana Benedyktowi Królowi za pracę „Vigilance”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w 11. edycji konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC!

Fot. Klaudyna Schubert