Warsztaty z Michałem Ratajskim!

Warsztaty z Michałem Ratajskim!

WARSZTATY ODWOŁANE

Zapraszamy serdecznie do spotkania z Michałem Ratajskim, który będzie nas poruszał 24-26 maja 2019 r. w Krakowskim Centrum Choreograficznym. Michał poprowadzi swój autorski warsztat „Sztuki walki w kontakt improwizacji”, a oprócz tego będziemy mieć też jamy! Drodzy ruszający się w praktyce, średnio i zaawansowani tancerze, wpadajcie tłumnie do KCC!

24 maja (piątek), Studio KCC
godz. 19:00, IMPRO JAM (wprowadzenie do działania: Michał Ratajski, muzyka: Marcin Janus)

25 i 26 maja (sobota i niedziela), Studio KCC
godz. 11:00-17:00, Sztuki walki w kontakt improwizacji z Michałem Ratajskim (w trakcie przewidziana przerwa!)

26 maja (niedziela), Studio KCC
godz. 18:00, IMPRO JAM (wprowadzenie do działania: Michał Ratajski, muzyka: Marcin Janus)

Zachęcamy Was, żeby skorzystać z pełnej opcji, czyli warsztaty + jamy w cenie 200 zł. Jeśli możecie być z nami tylko w sobotę, cena wynosi 115 zł, a jeśli ktoś byłby zainteresowany tylko jamowaniem, to może do nas dołączyć z biletem za 10 zł.

Karta zgłoszenia

Bilety na IMPRO JAM w cenie 10 zł dostępne będą w kasie NCK.

“Każdy człowiek od chwili narodzin buduje swój własny język ruchu. Kiedy trafia na ścieżkę kontakt improwizacji, nadaje jej swój odrębny, unikalny charakter.”
– Michał Ratajski


Kontakt improwizacja to technika tańca, w której wśród wielu czynników istotny jest przepływ energii, miękkość i elastyczność, umiejętność reagowania, podejmowania szybkich decyzji, wiedza o tym jak bezpiecznie radzić sobie w ryzykownych sytuacjach. Wszystkie te aspekty, a także wiele, wiele innych są wspólne również dla treningu sztuk walki.

Warsztaty z techniki tańca, kontakt improwizacji, czerpiące z wiedzy i narzędzi sztuk walki. W sztukach walki niemal każde działanie zakłada kontakt. Szczegółowość informacji tych dziedzin ruchu niesamowicie poszerza kontekst wiedzy. Jeśli na poziomie mentalnym zmienimy podejście i punkt widzenia na aspekt zwycięstwa, rywalizacji i intencji naszych działań. A na poziomie fizycznym: do tempa, siły, napięcia, zakresu ruchu… – otworzy się przed nami studnia pełna precyzyjnych narzędzi do pracy z ciałem. Sztuki walki to przeogromna księga pisana tysiącleciami przez wielkich mistrzów z różnych zakątków globu. Przyglądając się tej wiedzy poprzez pryzmat kontakt improwizacji, możemy czytać ją zupełnie na nowo. Zapraszam do wspólnej eksploracji. W kontakcie.

Niniejsze warsztaty są podsumowaniem moich ponad 20 letnich doświadczeń na gruncie sztuk walki oraz kontakt improwizacji. Podczas warsztatów skorzystamy z wiedzy systemów treningowych: kung-fu – dla potrzeb pracy z centrum i przepływu impulsu, capoeira – by przyjrzeć się relacji partnerów i przestrzeni w tańcu, ju-jitsu – by spojrzeć na kontakt fizyczny od innej strony, aikido – dla bezpieczeństwa lotów tych w górę i w dół oraz wykorzystywaniu energii, która nieustannie jest.
Warsztat ten jest przełożeniem myśli i systemów treningowych sztuk walki na płaszczyznę techniki kontakt improwizacji. Zapraszam wszystkich chętnych z minimum podstawowym doświadczeniem w tej technice ruchu.

Michał Ratajski [Teatr Tańca KIJO] – performer, pedagog, tancerz, choreograf. Dyplomowany instruktor tańca współczesnego, nauczyciel kontakt improwizacji, stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Uczestnik międzynarodowej wymiany nauczycieli: kontakt improwizacji – „ECITE” oraz performerów – „100 DANCERS”.
Założyciel Teatru Tańca i Fundacji KIJO. Współzałożyciel Akademii Kontakt Improwizacji – AKI. Pomysłodawca i organizator FRU Festiwalu (Polski Festiwal Kontakt Improwizacji) w Łodzi.
Czynny uczestnik licznych szkoleń i festiwali międzynarodowych [Polska, Rumunia, Litwa, Izrael, Ukraina, Chorwacja, Dania, Mołdawia, Wlk Brytania, Hiszpania, Islandia, Tajlandia].
Laureat kilku nagród. Na co dzień związany z Łodzią. Tworząc ruch sceniczny współpracuje z teatrami w Polsce. Nieustanny badacz – poszukiwacz. Symultanicznie student i wykładowca.

A tak zwyczajnie: lat temu kilka, rzucił pracę w korporacji i przekierował energię dla teatru tańca, by wstając “rano” wiedzieć mógł, że robi to, po co żyje. Świeżo upieczony fascynat każdej chwili. Oddycha. Żyje. Jest.

www.vimeo.com/frufestival
www.vimeo.com/kijo