„Trans_Miss(i)on” w Polskim Teatrze Tańca

fot. Maciej Rukasz

„Trans_Miss(i)on” w Polskim Teatrze Tańca

Przed nami kolejna prezentacja spektaklu „Trans_Miss(i)on” w ramach Polskiej Sieci Tańca. 5.07.2021r. o 20:00 zagramy w siedzibie Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu (ul. Taczaka 8). Gratulujemy Teatrowi nowej siedziby i się cieszymy, że będziemy częścią historii początków tego miejsca. Zapraszamy!

„Trans_Miss(i)on”
5.07.2021 / 20:00
Polski Teatr Tańca ul. Stanisława Taczaka 8, 61-818 Poznań
Więcej informacji o wydarzeniu oraz zakupie biletów:
https://www.bilety24.pl/teatr/trans-miss-i-on-65592?id=336516

choreografia: Iwona Olszowska / Ferenc Fehér
muzyka: Ferenc Fehér, Marcin Janus
taniec: Paweł Konior, Zuzanna Nir, Piotr Skalski , Michał Strugarek, Dominika Wiak, Marta Wołowiec

produkcja: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018. Został również wyróżniony dofinansowaniem z programu Scena dla tańca 2019.

Fragment recenzji Izy Stańdo („taniecPOLSKA.pl”):
(…)Trans_Miss(i)on (…) był dynamiczną, kosmiczną podróżą w świat niespożytej energii mikrokosmosu ciała. (…) Ciała tancerzy czerpią niespożytą energię z oddechu, bicia serca, światła, transowej muzyki i jak perpetuum mobile budują kolejne konstelacje. Pomimo repetytywności, poruszania się trochę mimo woli, ich „nieznośna lekkość ruchu” hipnotyzuje.”

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok wyruszają w trasę w ramach Sieci, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.