„Tens” Marty Wołowiec w Danii

„Tens” Marty Wołowiec w Danii

Bardzo miło jest nam poinformować, że 15 i 16 października 2022 odbędzie się międzynarodowy festiwal ON MON TO THE MOON, podczas którego Marta Wołowiec pokaże swoją pracę solową „Tens”. W programie tego wydarzenia znajdują się prace wyjątkowych atystów_ek i kompanii tanecznych m.in.  Granhøj Dans, Don Gnu oraz Seiko Dance. Bardzo się cieszymy, że wśród nich zostanie zaprezentowana produkcja Krakowskiego Centrum Choreograficznego.

Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj:
Teater Møn | Borre (teatermoen.com)

„Tens” chor. Marta Wołowiec

Koncepcja, choreografia, taniec: Marta Wołowiec
Muzyka: Wojciech Kiwer
Producent: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury
Premiera: 4 września 2020 Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Kalejdoskop

„Whatever you create will be influeneced by the energy you carry inside of you when you create it.”
– Akiroq Brost

Spektakl Tens* eksploruje temat ciała jako generatora, przekaźnika i odbiornika energii. Artystka poszukuje organiczności wynikającej z przepływu odczuć fizycznych, wibracji, podążania za głosem intuicji oraz zestrajania ciała i umysłu. Daje sobie czas na rozwój. Daje czas również widzom na zestrojenie ich własnych ciał z ciałem performerki. Tens to również napięcie, uważność i spokój, a także siła, którą zawsze można odnaleźć biorąc głęboki wdech i wydech, stojąc mocno na nogach.

*Tens (z j. ang. transcutaneous electrical nerve stimulation) to metoda przezskórnej i elektrycznej stymulacji nerwów, stosowana w terapii przeciwbólowej, wykorzystująca impulsy elektryczne o niskiej amplitudzie. Umieszczenie elektrod na skórze sprawia, że prąd przepływa do nerwów obwodowych i pobudza je w dwojaki sposób: blokując impuls nerwowy niosący informację o bólu do mózgu oraz inicjując powstawanie substancji przeciwbólowych – beta-endorfin.

*Informacje pochodzą z portalu medyczny-blog.pl

Fot. Beatrycze Bem