Scena dla tańca dla Grupy Wokół Centrum

Scena dla tańca dla Grupy Wokół Centrum

Z przyjemnością dzielimy się z Wami informacją, iż Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury uzyskało dofinansowanie Instytutu Muzyki i Tańca w ramach IX edycji programu Scena dla tańca. Oznacza to, że będziemy prezentować spektakl „Trans_Miss(i)on” w pięciu ośrodkach w Polsce:
– Jasielskim Dom Kultury,
– Miejskim Dom Kultury w Łańcucie,
– Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu,
– Tarnogórskim Centrum Kultury,
– Teatrze Małym w Tychach.
Do zobaczenia w trasie! Informację o terminach prezentacji podamy wkrótce.

Cele programu Scena dla tańca:
1. Umożliwienie szerokiej publiczności regularnego dostępu do programu prezentacji wydarzeń artystycznych z dziedziny tańca, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów, gdzie nie ma stałej sceny dla tańca mimo dużej liczby istniejących zespołów lub nie jest prowadzona żadna działalność artystyczna w dziedzinie tańca.
2. Budowanie publiczności spektakli tańca.
3. Budowanie repertuaru zespołów i artystów tańca dzięki możliwości długofalowego planowania prezentacji spektakli.
4. Działanie na rzecz podnoszenia poziomu profesjonalnego artystów tańca poprzez wspieranie regularnych prezentacji spektakli, które stanowią warunek sine qua non dojrzewania dzieł i dopracowywania warsztatu zarówno choreografa, jak i tancerza.
5. Umożliwienie długofalowej współpracy zespołów i artystów tańca z teatrami repertuarowymi i innymi ośrodkami prezentującymi projekty z dziedziny sztuk performatywnych.

Informacja o wynikach naboru do IX edycji Sceny dla tańca: http://imit.org.pl/news/2673/57/Wyniki-naboru-do-IX-edycji-programu-Scena-dla-tanca.html