Premiera „Naturgemälde” już 22 listopada!

Premiera „Naturgemälde” już 22 listopada!

Najnowsza premiera Krakowskiego Centrum Choreograficznego nadciąga wielkimi krokami. Już tylko tydzień dzieli nas od tego wyjątkowego wydarzenia. Znów czeka Was duża dawka multimediów i intensywnego dźwięku, ale przede wszystkim silny, fizyczny, pulsujący ruch! Spektakl zaprezentowany będzie w niewielkiej, zamkniętej przestrzeni, w której poczujecie bardzo bliski kontakt z performerami. Uderzy Was fala gorąca prosto z wnętrza Ziemi 🙂

Ale nie bójcie się. Mamy nadzieję, że ten performance w formie instalacji będzie dla Was ciekawym i niezapomnianym przeżyciem na długie miesiące.

Macie aż dwie okazje do tego żeby zobaczyć spektakl, ponieważ gramy o 19:00 i o 21:00 tego samego wieczoru.

Bądźcie tam razem z nami!

22 listopada
Scena NCK
19:00 i 21:00 (dwa pokazy)
bilety : 35 zł
dostępne tutaj: https://biletyna.pl/spektakl/Naturgemlde-premiera

Naturgemälde

Ruch: Marta Wołowiec, Monika Węgrzynowicz
Dźwięk: Marcin Janus
Multimedia: Grzegorz Kaliszuk
Premiera: 22.11.2019
Producent: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury
Czas trwania: ok. 60 min.

Przedstawienie to performance ruchowy wtopiony w instalację multimedialną, nawiązujący do opisu natury Alexandra von Humboldta – Naturgemälde. Tytułowe „Naturgemälde to nieprzetłumaczalny niemiecki termin, który może oznaczać „malowanie natury”, ale implikuje też poczucie jedności lub całości. Naturgemälde było ilustracją przedstawiającą Chimbarozo – wygasły wulkan w Andach, który wtedy uważano za najwyższy szczyt świata. To jakby przekrój tej góry z wypisanymi wszystkimi nazwami roślin i zwierząt, które występują na określonej wysokości”*.

Z kolei spektakl ukazuje przekrój transformacji cielesnej, a poprzez zmienioną perspektywę odbioru, pozwala na głębsze wniknięcie w strukturę działań. „Naturgemälde” ukazuje przekształcenia form i ich wewnętrznej energii będącej impulsem do wszelkich działań w obrębie „gatunków”, a w szczególności podkreślającej siłę przedstawicielek żeńskiego typu. Najnowsza produkcja twórców związanych z Krakowskim Centrum Choreograficznym: Marty Wołowiec, Moniki Węgrzynowicz, Marcina Janusa oraz Grzegorza Kaliszuka, to wyprawa do przestrzeni, której osobliwy sposób zaaranżowania pozwala artystom zmienić perspektywę odbioru spektaklu i zintensyfikować bodźce wrażeniowe. Całość realizowana jest poprzez organiczne połączenie ruchu, dźwięku i multimediów tworzonych na żywo.

*Fragment wywiadu z biografką Humboldta Andreą Wolf w Wyborcza.pl, „Człowiek, który wynalazł naturę”

foto: Marcin Janus