Premiera książki PUSH: IT WILL COME LATER

Premiera książki PUSH: IT WILL COME LATER

Zapraszamy napremierę książki „PUSH: IT WILL COME LATER” – antologii tekstów 18 uczestników i obserwatorów projektu International Contemporary Dance Collective 2018-2020 (www.icodaco.com), realizowanego przez Krakowskie Centrum Choreograficzne w ramach programu Kreatywna Europa wraz z partnerami ze Szwecji, Walii, Węgier i Hongkongu.

International Contemporary Dance Collective (iCoDaCo)
Premiera książki
PUSH: IT WILL COME LATER

30 czerwca 2020, godz. 10.00

Wypełnij formularz, aby wziąć udział w webinarze lub obejrzyj transmisję na stronie iCoDaCo na Facebooku.

Książka zawiera zestaw różnorodnych wypowiedzi i prowokacji, przyporządkowanych do kategorii: Międzynarodowy – Współczesny – Taniec – Kolektyw. Poddaje refleksji wyzwania związane ze współpracą i warunki praktykowania pracy z innymi w obszarze międzynarodowego środowiska tańca współczesnego. Książka nie zawiera rozstrzygnięć, ani nie jest podręcznikiem, który oferowałby całościowe rozwiązania. Nie mniej jednak, stanowi wielowymiarową przestrzeń wymiany, opisu osobistych doświadczeń, odkrywania powracających problemów, podnoszenia pytań i sugerowania praktyk, które potencjalnie mogłyby być przydatne dla czytelników, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji.

Data: 30 czerwca 2020
Czas: 10.00-11.15

Miejsce: Webinar na platformie Zoom (zarejestruj się tutaj – wszystkie szczegóły i link do webinaru otrzymasz na kilka dni przed wydarzeniem).

Istnieje także możliwość oglądania transmisji na żywo, bez konieczności rejestracji na stronie iCoDaCo na Facebooku.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Wydarzenie rozpocznie się od krótkich prezentacji pięciorga uczestników projektu International Contemporary Dance Collective 2018-2020 i autorów tekstów zawartych w książce „PUSH: IT WILL COME LATER”, w drugiej części nastąpi dyskusja z publicznością, która będzie mieć możliwość zadawania pytań bezpośrednio na webinarze i w komentarzach na Facebooku.

W premierze książki wezmą udział wszyscy artyści tworzący kolektyw iCoDaCo 2018-2020, do których będzie można skierować pytania: Imre Vass (Węgry), Eddie Ladd (Walia), Lee Brummer i Hampus Bergenheim (Szwecja), Weronika Pelczyńska (Polska), Joseph Lee i Mui Cheuk Yin (Hong Kong).

Zaproszeni goście:

Diego Agulló – badacz i artysta-amator
Redaktor „Push: it will come later”
Diego będzie mówić o procesie przygotowania książki i wyjątkowym doświadczeniu perspektywy „od wewnątrz” i “z zewnątrz” iCoDaCo.

Gordon Beveridge – projektant graficzny
Projektant identyfikacji wizualnej iCoDaCo i książki „Push: it will come later”.
Gordon będzie mówić o procesie tworzenia identyfikacji wizualnej iCoDaCo i poszukiwaniach języka wizualnego, który pozwoliłby zobrazować niuanse projektu w książce.

Israel Aloni – dyrektor artystyczny i współzałożyciel ilDance, artysta i prowokator
Architekt i międzynarodowy menadżer iCoDaCo.
Israel będzie mówić o międzynarodowych i współczesnych aspektach projektu iCoDaCo oraz samej książki.

Lee Brummer – zastępczyni dyrektora i współzałożycielka ilDance, artystka i pedagożka
Jedna z artystek kolektywu w edycji 2018-2020 projektu iCoDaCo.
Lee będzie mówić o pracy kolektywnej i współpracy oraz jak były one praktykowane w ramach iCoDaCo 2018-2020.

Weronika Pelczyńska – niezależna choreografka, tancerka i pedagożka
Jedna z artystek kolektywu w edycji 2018-2020 projektu iCoDaCo.
Weronika będzie mówić o tańcu i ruchu. Jakiego rodzaju praktyki zostały wypracowane przez iCoDaCo? Jakiego rodzaju doświadczenia związane z tańcem iCoDaCo oferowało artystom i publiczności?

Czym jest iCoDaCo?

iCoDaCo (International Contemporary Dance Collective) to dwuletni, prowadzony przez artystów projekt wymiany międzynarodowej działający w obszarze tańca współczesnego. Projekt został zainicjowany przez międzynarodową organizację ilDance w Goteborgu (Szwecja) w 2012 roku. Edycja 2018-2020 jest dofinansowana przez Unię Europejską w ramach programu Kreatywna Europa.

Aby uzyskać szczegółowe informacje lub przesłać pytania wyślij wiadomość na adres info@ildance.se
Strona International Contemporary Dance Collective: www.icodaco.com
Strona ilDance: www.ildance.se