Open class & Intensive coaching laboratory & sharing practices z mayfield brooks
Cieszymy się ogromnie, że możemy rozwijać międzynarodową sieć współpracy z amerykańską organizacją Movement Research. I oto, w ramach tego partnerstwa, będziemy gościć w Krakowie wspaniałą osobę artystyczną – mayfield brooks – która poprowadzi:
– otwarta lekcję | 18 października | 18:00 – 20:00 |
– Intensive coaching laboratory | 19-20 października | 12:00 – 19:00 |
– open sharing practices | 22-25 października | 16:00 – 18:00 |
Formularz zgłoszeń: https://forms.gle/ZyfPTtiig5a1PnEy7
Otwarta lekcja: 40 zł | Laboratorium 2-dniowe: 100 zł
W razie pytań prosimy o kontakt na adres: zapisy.kcc@nck.krakow.pl
Open class & Laboratory
Fale
Zapraszamy Cię do odpoczynku i rozkładu jako sposobu na dostęp do mocy głosu i ciała. Jak praktyki regeneracji mogą zasilić więcej możliwości bycia na fali spontanicznej kreacji ruchu? Pływy oceaniczne, fale i linie brzegowe są inspiracją dla tego, jak razem i osobno tańczymy. Ta praktyka jest zaproszeniem do zadawania pytań: Jaka jest linia brzegowa mojego ciała? Jak różne ekologie integracji komórkowej mogą wyłonić się poprzez głos, dźwięk i ruch? Jak wygląda poddanie się chwili, impulsowi lub transgresji? Podobnie jak przypływy i odpływy, zaproszeniem jest również znalezienie łatwości ruchu poprzez płynność, dynamiczne zakłócenia, równowagę i świadomość sensoryczną.
Na otwartą lekcję i laboratorium obowiązują zapisy. Warsztaty przeznaczone dla osób z doświadczeniem tanecznym/ruchowym. Warsztaty będą prowadzone w j. angielskim.
Otwarta lekcja : 40 zł | Laboratorium 2-dniowe: 100 zł
Sharing Practices
W dniach 22-25 października zapraszamy na spotkanie z mayfield brooks (osobą choreografującą z Nowego Jorku/Lenapehoking) w ramach wspólnej praktyki improwizacyjnej w różnych miejscach Nowej Huty. Codziennie będziemy spotykać się o 16:00 i ćwiczyć razem przez dwie godziny w wyjątkowych przestrzeniach Nowej Huty. mayfield uczy eksperymentowania w improwizacji tanecznej, partytur dźwiękowych i kolektywnych interwencji. Uczestnicy są zaproszeni do dostrojenia się do wrażeń i dezorientacji oraz rozmontowania oczekiwań dotyczących tańca. Bawmy się!
Sharing practices – codziennie w dniach 22-25 października w godzinach 16:00-18:00, na zewnątrz, w różnych przestrzeniach Nowej Huty (konkretne miejsca TBA). Nie obowiązują zapisy. Spotkania otwarte dla każdego, również osób bez żadnego doświadczenia ruchowego. W trakcie praktyki można swobodnie dołączać i opuszczać grupę. Warsztat prowadzony w jęz. angielskim.
Punkt spotkań: plac przed Nowohuckim Centrum Kultury
W ramach praktyk odwiedzimy takie miejsca jak: Zalew Nowohucki, Łąki Nowohuckie, rzeka Dłubnia (kolejność przypadkowa).
Ubierzcie się odpowiednio do pogody, w wygodnym obuwiu!
Do zobaczenia!
mayfield brooks (oni/ich) jest osobą performującą w obszarze ruchu i wokalu, piszącą, a także uprawiającą rolnictwo miejskie. brooks nauczają i wykonują praktyki, które wywodzą się z Improvising While Black (IWB) – ich interdyscyplinarnego projektu tanecznego, badającego kwestię zdekomponowanego Black life (dosł. Czarnego życia) oraz włączającego improwizację taneczną, dezorientację, sprzeciw i techniki ancestral healing (proces ujawniania i uwalniania odziedziczonych ran i traum, przekazanych nam przez przodków). brooks ukończyli licencjat na Trinity College w Hartford (Connecticut), studia magisterskie z Performance Studies na Uniwersytecie Northwestern w Evanston (Illinois), a także uzyskali tytuł Magistrów Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis. Studiowali taniec współczesny w Szkole dla Nowego Tańca School for New Dance (SNDO) w Amsterdamie oraz somatykę w Moving On Center School for Participatory Arts and Somatic Research w Oakland (Kalifornia). W 2022 zostali uhonorowani stypendium Hoddera na Uniwersytecie Princeton (New Jersey). brooks badają ruch poprzez (de)komponowanie tańca i choreografię oddechu. Inspiruje ich kompost, sieci grzybni i zjawisko whale fall (dosł. spadek/upadek wieloryba), które występuje, gdy zwłoki wieloryba spadają na dno oceanu, dostarczając niezbędnych składników odżywczych głębinowym stworzeniom. brooks lubią mieszkać nad morzem.
Projekt ten jest wspierany przez program GPS/Global Practice Sharing Program of Movement Research przy wsparciu finansowym Trust for Mutual Understanding.
Fot: Nir Arieli/Mark Elzey