Rezydencja KCC: „Blurrylingualism – encounter between language”

Rezydencja KCC: „Blurrylingualism – encounter between language”

Być może zastanawiacie się, kiedy ogłosimy konkurs – open call na rezydencję artystyczną KCC? Spieszymy z odpowiedzią! Otóż w tym roku nie będzie otwartego naboru, ale to nie oznacza, że żadna grupa osób rezydencyjnych nie zagości w naszej przestrzeni. Z radością dzielimy się informacją, że naszymi tegorocznymi rezydentami będą: Bartosz Baxi Ostrowski, Michaela Daškova oraz Florent Golfier (kolektyw tYhle). Zdecydowałyśmy się wspierać projekt ‘Blurrylingualism – encounter in between languages’, z którym Baxi Ostrowski zgłosił się podczas ubiegłorocznego konkursu.

Kolektyw tYhle podczas rezydencji w KCC za zadanie stawia sobie opracowanie zestawu narzędzi, który pomoże mu podsumować i przekazać zdobytą wiedzę innym artystom i szerszej publiczności, którzy chcieliby eksperymentować ze swoją wielojęzycznością. 

Proces pracy rezydencyjnej zakończy się wydarzeniem otwartym dla publiczności, które odbędzie się już w 21 września o godz. 15:00 w studiu KCC. Spotkanie potrwa ok. 1,5/2h i będzie ono miało formę warsztatu, w trakcie którego osoby uczestniczące w skondensowanej formie będą mogły praktykować stworzone score’y. Wydarzeniu towarzyszyć będzie dyskusja na temat kolektywności procesu twórczego. Rozmowę prowadzić będzie badaczka sztuk performatywnych Anna Majewska.

Zaoferowanie formatu warsztatowego umożliwia bezpośredni dostęp do opisanej propozycji twórczej i otwiera pole do możliwej współpracy i wspólnej dyskusji na temat poruszonych kwestii. Jest to propozycja praktyczna wynikająca z performatywnego charakteru badań, której nie można w pełni wdrożyć ani bez działania, ani bez refleksji.

Kolektyw tYhle to grupa międzynarodowych osób twórczych po wspólnych doświadczeniach organizacji laboratoriów (Studia ALTA Praga 2020, TU Dortmund: Department of Psycholinguistics 2022), zbiorczych pokazach prac (PONEC divadlo pro tanec, 2022) oraz zeszłorocznym researchu w ramach Performing Artists Residency w Workshop Foundation w Budapeszcie, pracować będzie nad stworzeniem publikacji.

Informacje o projekcie w języku angielskim dostępne również:
https://tyhle.cz/en/blurrylingualism/

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Dodaj komentarz