Nabór do projektu artystycznego dla seniorów

Zapraszamy seniorów do udziału w projekcie artystycznym „Lifelong Art in V4 countries” realizowanym przez Krakowskie Centrum Choreograficzne. Podczas trwających trzy miesiące warsztatów uczestnicy i uczestniczki będą przy wsparciu choreografki, aktora i nauczyciela śpiewu przygotowywać spektakl, który zostanie zaprezentowany podczas Krakowskiego Festiwalu Tańca (1-7 sierpnia). Zapraszamy osoby otwarte na działania twórcze – nie jest wymagane doświadczenie taneczne, teatralne czy wokalne.

Prowadzący:

Barbara Bujakowska – tancerka, choreografka i pedagożka związana z Krakowem. Taniec studiowała na Anton Bruckner Privatuniversität w Linz w Austrii oraz w ramach programu przygotowawczego szkoły SEAD w Salzburgu, wcześniej była uczennicą Studia Baletowego przy Operze Krakowskiej, uprawiała też gimnastykę sportową. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009). Wybrane spektakle: Swan_like, Movement Modular Synthesis, 3-Dance, Happy!, Śniło mi się, że pozostał po nas pusty pokój, Jestem miłością, Jestem miłością II, Rozmowy z Lou, Jestem miłością III

Karol Miękina – aktor, tancerz, choreograf i pedagog tańca. Studiował na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. W latach 2011-2013 członek zespołu Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego, obecnie współpracuje z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrem Wielkim -Operą Narodową w Warszawie, Teatrem Bagatela, Teatrem Groteska oraz Operą Krakowską. Laureat Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2014). Wybrane spektakle: Public Space, Homo religiosus.

Łukasz Laxy – wiolonczelista, kontratenor, dyrygent i nauczyciel śpiewu. Absolwent Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Dyrygent Krakowskiego Chóru Rewolucyjnego i współtwórca Autonomicznej Przestrzeni Edukacyjnej, której celem jest zwiększenie dostępu do bezpłatnej edukacji. 

Warunki uczestnictwa:

  • wiek min. 60 lat
  • znajomość języka polskiego
  • dyspozycyjność w piątki w godz. 10:15-14:15 w terminie 6 maja-29 lipca oraz 2 i 3 sierpnia

Zapisy: tel. 12 644 02 66 wew. 20 lub e-mail kcc@nck.krakow.pl do 4 maja.

Udział bezpłatny! 

Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji w ramach Grantów Wyszehradzkich ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest rozwój idei zrównoważonej współpracy regionalnej w Europie Środkowej.