FIZYCZNYzGAGAcamp 2017 WINTER

FIZYCZNYzGAGAcamp 2017 WINTER

Z wielką radością zapraszamy tancerzy średniozaawansowanych i zaawansowanych na PIERWSZĄ zimową edycję warsztatów FIZYCZNYzGAGAcamp, które odbędą się w dniach 9-14 stycznia 2017 roku! W programie zajęcia z Natalią Iwaniec: Gaga dancers, repertuar Natalii oraz improwizacja, taniec fizyczny z Milanem Herichem oraz stretching/relaks 🙂 Rezerwujcie terminy! Przed nami 6-dniowy maraton tańca!

cena:

790 zł przy zgłoszeniu i wpłacie do 20 grudnia (możliwość wpłaty ratalnej I rata do 20 grudnia 500 zł, II rata do 3 stycznia)
990 zł przy zgłoszeniu i wpłacie po 20 grudnia

Uwaga! Istnieje możliwość organizacji noclegu w surowych warunkach sali zbiorowej, z własnym materacem i śpiworem. Pełna informacja w karcie zgłoszenia.

Ruszamy z zapisami na pojedyncze ścieżki: pakiet GAGA 500 zł (wszystkie zajęcia z Natalią Iwaniec) oraz pakiet FIZYCZNY 500 zł (wszystkie zajęcia z Milanem Herichem). Pojedyncze lekcje Gaga 40 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy: kcc@nck.krakow.pl. Karta zgłoszenia i płatności będą dopiero dostępne od nowego roku. Prosimy o niezwłoczne dokonywanie mailowej rezerwacji ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

 

 

GRAFIK ZAJĘĆ

 

REGULAMIN pełnego pakietu

REGULAMIN ścieżek i pojedynczych lekcji Gaga

KARTA ZGŁOSZENIA

fot. K. Machniewicz

 

Milan Herich

Urodzony w 1980 roku Milan stawiał swoje pierwsze kroki taneczne jako członek słowackiego zespołu tańca tradycyjnego. W 2000 roku ukończył Konserwatorium w Banskiej Bystricy, a we wrześniu 2002 roku rozpoczął cykl treningów w uznanej szkole P.A.R.T.S w Brukseli, pod dyrekcją Anny Teresy de Keersmaeker. Pracował z wieloma choreografami oraz zespołami takimi jak Ultima Vez / Wim Vandekeybus, przy tworzeniu spektaklu „Puur” (2005), oraz Sidi Larbi Cherkaoui, przy tworzeniu show „Mit” (2007). Od 2000 roku współpracuje z Davidem Zambrano jako asystent jego zajęć i warsztatów oraz jako performer w „12 flies Went out at noon”, „3 flies Went out at noon”, „Rabbit project”, „Soul Project” oraz „Holes”.
Milan Herich jest współzałożycielem grupy “Les Slovaks Dance Collective”, z którą stworzył “Opening Night” (2007), “Journey Home” (2009), „The concert” (muzyka na żywo i tradycyjny śpiew 2010) oraz najnowszego show – „Fragments” (2013). Od 2013 roku jest zaangażowany w produkcję choreografa Antona Lachky, w przedstawieniach „Mind Gap” (2013) oraz „Side Effects” (2015).
Po dłuższej przerwie powrócił też do współpracy z Wimem Vandekeybusem w ramach spektaklu „Booting Looting” (2014).
W 2014 roku, pod dyrekcją Davida Zambrano, Milan stworzył swoje pierwsze solo pt. „A Solo for Mr.Folk”, które było już prezentowane w Europie i Ameryce Łacińskiej.
Obecnie kontynuuje rozwój swojej własnej działalności zawodowej, uczy tańca podczas warsztatów i dzieli się doświadczeniami z wieloma różnymi artystami, od tancerzy po cyrkowców w ramach szerokiej gamy pokazów.

DOWN BY SPIRAL 

Milan Herich prowadzi bardzo fizyczne zajęcia techniczne, będące wyzwaniem dla każdego uczestnika i wymagające współpracy w grupie. Poprzez powtórzeniabędziemy budować umiejętności i świadomość, z zamiarem szybszego i efektywniejszego poruszania się. Jednym z celów zajęć jest naprzemienne ustawianie ciała w formie łuków i spirali w każdym możliwym kierunku. Zajęcia rozpoczną się ćwiczeniami, podczas których będziemy pracować nad zakresem ruchu w naszym ciele, aby odkryć różne możliwości fizyczne, rozwijając je w sekwencje oparte na ćwiczeniach. Rozgrzewka całego ciała rozpocznie się na podłodze i kontynuowana będzie w pozycji siedzącej i kucającej. Następnie będziemy kontynuować poprzez chodzenie, bieganie i ruchy spiralne, jak również przez frazy taneczne skupiające się na poruszaniu się w poprzek, w około oraz do środka i na zewnątrz w stosunku do podłogi.

ZOBACZ FILM: https://vimeo.com/16260632

 

Natalia Iwaniec was born in Poland and is now a freelance dancer and gaga teacher based in between Poland and UK. She finished her Master’s in Theater in Cracow and completed her degree in dance at the Dance College in Wroclaw in Poland, where she studied contemporary dance, hip-hop, ballet, jazz and traditional Polish folk dance. She has taught contemporary dance and improvisation in studios and with theater groups in her home country and abroad.

In 2009, she had her first meeting with Gaga during a workshop with Arkadi Zaides in Poznań (Stary Browar Nowy Taniec). After this experience she decided to research the Israeli dance scene through workshops with Tal Avni (Contact Improvisation and movement research), Yossi Berg and Oded Graf (contemporary dance and improvisation), Yaniv Mitzner (Contact Improvisation), and LeeSaar The Company (Gaga) and others teachers from Israel.

From September 2010 until February 2011, she lived in Tel Aviv exploring the Gaga movement language. During this time, she was part of Yasmeen Godder’s workshop for dancers in Tel Aviv and also trained in Contact Improvisation. Natalia was a part of the first Gaga Teachers Training Program, certified by Ohad Naharin in 2012. Since then she is teaching regular gaga classes for dancers and non-dancers in London and workshops in Poland and Europe. She is the only certified gaga teacher in Poland and one of few in Europe.

Warsztat z Natalią Iwaniec – opis

Gaga to język ruchowy stworzony przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Avivie (Izrael). Jest to metoda pracy z ciałem pomocna dla tancerzy, jak i dla wszystkich, którzy lubią się ruszać. Gaga jest metodą treningową dla tancerzy zespołu Batsheva. Podczas sesji, ktora trwa 1h 15 wszyscy, wspólnie z nauczycielem poruszają sie, wsłuchując się w instrukcje nauczyciela, jak i w swoje ciało. Zajęcia odbywają się w całkowitej koncentracji, bez osadzania nikogo i niczego. Brak luster wspiera atmosferę rozwoju i przekraczania granic, bez krytyki.
Gaga jest punktem wyjściowym dla Ohada w tworzeniu materiału choreograficznego. Jest to metoda, która ciągle się rozwija dzięki pracy Ohada i wszystkich nauczycieli gaga na świecie.
Więcej informacji na temat Gaga: http://gagapeople.com/english/

Po sesji Gaga, kontynuujemy pracę, ucząc się materiału z repertuaru Natalii. Sesja ta będzie skoncentrowana na uczeniu sie choreografii i pracy nad jej jakościami, które są nieodłącznie związane z praktyką Natalii jako nauczycielki Gaga, tancerki i choreografki.

więcej infomacji: http://nataliagaga.weebly.com/