Koncert Wiosenny – Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA

Koncert pełen kolorów, radości i muzyki – energetyczne rozpoczęcie wiosny!

W programie pieśni i tańce różnych regionów kraju a także polskie tańce narodowe. Podczas koncertu na Scenie NCK zaprezentują się  wszystkie działające w zespole grupy: dziecięce, młodzieżowa, reprezentacyjna oraz kapela ludowa.

20 kwietnia 2024 (sobota)
g. 19.00
Scena NCK

Informacje i rezerwacja:
Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA – doroczny koncert

Doroczny Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA jak co roku dedykowany wychowankom, rodzicom i opiekunom. W koncercie pieśni i tańce różnych regionów kraju oraz polskie tańce narodowe.

Koncertem dorocznym Zespół rozpoczyna 71. rok działalności.

13 stycznia 2024 (sobota), g. 17.00, Scena NCK

Informacje i rezerwacja:
Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta” na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Raizes Folk Fest” w Cernache do Bonjardim w Portugalii

W terminie 13 – 20 sierpnia 2023 roku, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta” został zaproszony do reprezentowania Polski na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Raizes Folk Fest” w Cernache do Bonjardim w Portugalii, otrzymując rekomendację od Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowe CIOFF. W festiwalu udział wzięły także zespoły reprezentujące Portugalię, Północną Irlandię, Chorwację, Wenezuelę, Słowenię i Peru. Koncerty odbywały się w Vila de Rei, Proenca a Nova, Macao, Pedrogao Grande, Oleiros i Cenrache do Bonjardim.
Podczas festiwalu zespół prezentował polskie tańce narodowe – polonez, mazur, krakowiak, kujawiak, oberek oraz pieśni i tańce z regionu Spisza a także pieśni i tańce Górnego Śląska.
Wszystkie koncerty realizowane były przy współpracy z telewizją Beira Baixa TV, dzięki czemu koncerty można było oglądać na żywo poprzez portale społecznościowe. Kanał telewizyjny ma blisko 150 tysięcy obserwujących.

Mazowsze i Przyjaciele

W roku jubileuszowym 75. rocznicy postania Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, zostały zorganizowane wyjątkowe koncerty „Mazowsze i Przyjaciele”, podczas których „Mazowsze” wystąpiło razem z Zespołami Tańca Ludowego, które w tym roku również świętują swoje jubileusze.
W sobotę 15 kwietnia o godz. 18.00 na scenie w Karolinie, wraz z artystami „Mazowsza” zatańczył Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, który w tym roku świętuje 70. rocznicę powstania. Zespół „Nowa Huta” podczas koncertu zaprezentował pieśni i tańca Lachów sądeckich oraz pieśni i tańca z regionu Spisza.
https://mazowsze.waw.pl/wydarzenia/mazowsze-i-przyjaciele

fot. Krzysztof Sitkowski

Jubileusz 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na uroczyste koncerty podsumowujące siedem dekad działalności Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA. Ten niezwykle utytułowany zespół posiada w swoim repertuarze pieśni i tańce pochodzące z wielu regionów Polski. Poddane artystycznemu opracowaniu, swoją treścią i wykonaniem, rozsławiają narodowy i regionalny folklor.

Zespół, na przestrzeni lat, uczestniczył w wielu przeglądach, konkursach i festiwalach zarówno krajowych jak i zagranicznych, gdzie reprezentował Polskę i był doceniany tak przez jurorów jak i publiczność. Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA jest członkiem Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d’Art Traditionnels – Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (CIOFF).

Koncert jubileuszowy jest dedykowany wychowankom, rodzicom i opiekunom. W programie znajdą się pieśni i tańce różnych regionów kraju oraz polskie tańce narodowe. Wystąpią wszystkie grupy działające w zespole:  reprezentacyjna, młodzieżowa, dziecięca oraz kapela ludowa.

13 stycznia 2023 (piątek), g. 18.00, Scena NCK
14 stycznia 2023 (sobota), g. 17.00, Scena NCK

Bilety:
https://biletyna.pl/koncert/Jubileusz-70-lecia-Zespolu-Piesni-i-Tanca-NOWA-HUTA/Krakow

Informacje i rezerwacja:
Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA na Sprak og Kulturefestiwalen w Trondheim w Norwegii

W dniach 18-21 sierpnia 2022 roku Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta” został zaproszony do reprezentowania Polski w Sprak og Kulturefestiwalen w Trondheim w Norwegii. Celem Festiwalu było zaprezentowanie i promowanie kultury swojego kraju po przez spektakle sceniczne, kiermasze kulturalne ze stoiskami, kiermasze żywności , koncerty i tańce ludowe.

Udział w festiwalu brało około 40 różnych krajów, które były reprezentowane za pośrednictwem lokalnych organizacji. Co roku festiwal odwiedza ok. 15000 osób.

Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA na 52. Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym ILINDEN DAYS w Bitoli (Macedonia Północna)

Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta” został zaproszony do reprezentowania Polski na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym ILINDEN DAYS w Bitola w Macedonii Północnej w terminie 26-31 lipca 2022 roku. Festiwal organizowany pod patronatem Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowe CIOFF. W festiwalu udział wzięły zespoły: z USA, Meksyku, Kolumbii, Serbii, Włoch, Hiszpanii oraz kilkanaście zespołów z Macedonii Północnej. Podczas festiwalu zespół prezentował polskie tańce narodowe, pieśni i tańce regionu krakowskiego, pieśni i tańce Beskidu Żywieckiego, pieśni i tańce Lachów sądeckich oraz tańce regionu Spisza. Kapela ludowa prezentowała wiązanki melodii ludowych i pieśni ludowe.