Kapele Serc 2017

Kapele Serc 2017

To już dziewiąta edycja tej ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Polską Sekcję Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF. Akcja ta spotkała się z szerokim odzewem ze strony wielu zespołów. Koncerty dedykowane osobom chorym na stwardnienie rozsiane na stałe wpisały się do kalendarza imprez organizowanych przez zespoły.

Także Nowohuckie Centrum Kultury po raz dziewiąty jest gospodarzem tego koncertu, promując swoją działalność otwartą na drugiego człowieka, dającą choćby częściową ulgę i chwilową radość ludziom chorym i potrzebującym wsparcia finansowego bądź duchowego, będącą wkładem na rzecz ich wsparcia psychicznego i umocnienia wiary w drugiego człowieka.

Podczas koncertu będzie organizowany kiermasz, podczas którego każdy będzie miał możliwość wsparcia finansowego poprzez zakup wystawionych do sprzedaży przedmiotów. Dochód z koncertu zostanie przekazany Polskiemu Towarzystwu Stwardnienia Rozsianego oddział w Krakowie.

Wystąpią:
Lidia JazgarZespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”Grupa Baletowa „Etiuda”, Zespół Tańca Nowoczesnego „Klips”Zespół Tańca Nowoczesnego „Enigma”Formacja Amatorskiego Klubu Tańca Towarzyskiego „encek”Grupa „Maram”Szkoła Tańca Jane AustenZespół Tańca Indyjskiego „Moh Lena”Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”, Zespół Tańca Irlandzkiego „Eriu”Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”, Wychowankowie ZPiT „Krakus”.

Wspierajmy tych, którzy Was potrzebują, dla których Wasz dar z serca jest promykiem nadziei a dobro przekazane innym zawsze wróci do Was z podwojoną siłą!

Niedziela, 9.04.2017, Scena NCK
godz. 17:00

ŻYCIE DLA TAŃCA – koncert poświęcony pamięci prof. Janiny Strzembosz

ŻYCIE DLA TAŃCA – koncert poświęcony pamięci prof. Janiny Strzembosz

Od 25 lat w Nowohuckim Centrum Kultury organizowane są koncerty poświęcone pamięci prof. Janiny Strzembosz – tancerki, dyrygenta, choreologa, wykładowcy plastyki i gestu scenicznego w Państwowej Szkole Dramatycznej, wykładowcy Instytutu Choreograficznego w Zawodowej Szkoły Choreograficznej, pedagoga Studia Dramatycznego przy Teatrze Groteska, pedagoga Studium Tańca Artystycznego, wykładowcy Działu Operowego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej, pedagoga Studium Baletowego Opery Krakowskiej, wykładowcy kursów choreograficznych i teatralnych w całej Polsce, działaczki Krakowskiego Towarzystwa Operowego i cenionego pracownika Krakowskiego Domu Kultury. Na podstawie badań pani profesor powstał instruktażowy film na temat polskich tańców historycznych. Dzięki profesor Janinie Strzembosz niezliczona ilość pasjonatów tańca uzyskało zawód instruktora tańca. Wielu z nich zostało wybitnymi choreografami. Każdy z nich kontynuuje dziedzictwo otrzymane od pani profesor. Być uczniem profesor Janiny Strzembosz to rzecz wyjątkowa i zaszczytna. Prace tych wielu uczniów będzie można zobaczyć podczas tego koncertu, bowiem ich grupy artystyczne przedstawią duże spektrum taneczne od tańca klasycznego, przez współczesny i charakterystyczny do ludowego włącznie.

W koncercie udział wezmą m.in.:
Balet Dworski CRACOVIA DANZA
Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA
Szkoła Baletowa w Krakowie
Zespół Taneczny Form Nowoczesnych IMPET z Rzeszowa
Studio Baletowe Opery Krakowskiej
Zespół Pieśni i Tańca MAŁE SŁOWIANKI
Wychowankowie Zespołu Pieśni i Tańca AGH KRAKUS
Zespół Pieśni i Tańca KRAKOWIACY
Grupa Tańca Współczesnego „EMPIRIE” z Rzeszowa
„Compania Verde” Neoxorouda – Thessaloniki z Grecji

 

Niedziela, 22.01.2017, Scena NCK
godz. 18:00

ZPiT Nowa Huta – Doroczny koncert

ZPiT Nowa Huta – Doroczny koncert

Tradycyjnie, w drugą sobotę stycznia, Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA zaprasza na doroczny koncert dedykowany swoim wychowankom, sympatykom oraz rodzicom i opiekunom. W koncercie zaprezentują się wszystkie grupy pracujące obecnie w ramach Zespołu: grupy dziecięce, grupa młodzieżowa, grupa zaawansowana oraz kapela ludowa. Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA przedstawi polskie tańce narodowe i regionalne m.in. tańce regionu rzeszowskiego, łowickiego, przeworskiego, krakowskiego i Beskidu Śląskiego.

Sobota, 14.01.2017, Scena NCK
godz. 17:00
Bilet – 15 zł 

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny O’Ctodure FIFO w Martigny – Szwajcaria

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny O’Ctodure FIFO w Martigny – Szwajcaria

29 lipca – 9 sierpnia 2016 r.

III edycja Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem w Myślenicach

III edycja Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem w Myślenicach

14 lipca 2016 r.