Zakończyłyśmy_liśmy 3. edycję Krakowskiego Festiwalu Tańca!

Zakończyłyśmy_liśmy 3. edycję Krakowskiego Festiwalu Tańca!

Drodzy_gie widzowie_dzki i wszyscy festiwalowi uczestniczy_czki,

Oficjalnie – również tutaj – zamykamy 3. edycję Krakowskiego Festiwalu Tańca, która odbyła się od 31 lipca do 6 sierpnia w Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury pod hasłem „Kto tańczy?”.

Dziękujemy, że Waszą obecność, wspólne przeżycia i wymianę myśli. Bez Was ten festiwal nie miałby sensu. Za nami intensywne warsztaty ruchowe z 12 pedagogami_żkami, warsztaty krytyki, wiele rozmów pospektaklowych i 11 spektakli/performansów z polski i zagranicy. Jesteśmy dumne, że w sercu Nowej Huty to wydarzenie skumulowało tyle wyjątkowych artystów_tek oraz odbiorców_czyń. Na koniec pragniemy przypomnieć, że mamy dla Was jeszcze jedno wydarzenie, które przeciąga nieco trwanie festiwalu i nadal jest dostępne do Waszej dyspozycji. Mowa o wystawie fotografii Klaudyny Schubert, która jest jeszcze możliwa do zobaczenia do 3.09.2024 w Hevre, na krakowskim Kazimierzu. Więcej o wystawie TUTAJ.

Już teraz zapraszamy Was na 4. edycję Krakowskiego Festiwalu Tańca, którą planujemy zorganizować 3.08-11.08.2023 r., która będzie dla nas szczególna, bo przypada na 10 rok działalności KCC. Już teraz zapowiadamy, że planujemy tą rocznicę hucznie świętować! Zapiszcie sobie tą datę w kalendarzach. Czekamy kolejne spotkania z Wami!
Zespół Krakowskiego Centrum Choreograficznego

Organizatorem 3. edycji Krakowskiego Festiwalu Tańca było Nowohuckie Centrum Kultury – Krakowskie Centrum Choreograficzne. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.