Warsztaty z techniki floorwork z Francesco Colaleo i Maxime Freixas

Warsztaty z techniki floorwork z Francesco Colaleo i Maxime Freixas

Zajęcia z floorworku prowadzone przez Francesco i Maxime oparte są na świadomości ciała i jego budowy mięśniowo – kostnej, spiralach wewnątrz ciała, spiralach kreowanych przez ciało „na zewnątrz”, oraz na zaangażowaniu energetycznym w praktykę sekwencji ruchowych. Warsztaty z techniki floorwork dotyczą ruchu, który wykonuje się i „performuje” w podłodze.

Technika floorwork zmienia relację ciała do grawitacji, wymaga od tancerza wysiłku podczas zmiany między wysokim i niskim poziomem poruszania się, tzw. „wychodzenia z podłogi i wchodzenia w podłogę”. Poziom niski jest jednym z trzech podstawowych poziomów przestrzennych jakie tancerz może wypełniać ruchem, łącząc poruszanie się w podłodze z poziomem średnim, wysokim oraz powietrznym (np. skoki). Elementy wykorzystywane przez pedagogów podczas zajęć są efektem ich wieloletniej praktyki jako tancerzy i poszukiwania własnego języka ruchowego.

Francesco Colaleo – tancerz, choreograf. Współzałożyciel kompanii tanecznej CIE M&F wraz z Maxime Freisas (Francja). Pochodzi z Włoch. Działa w dziedzinie tańca współczesnego i teatru tańca na arenie międzynarodowej – współpracuje i współpracował z CCNR/Yuval Peak (Francja), Compagnia Teatro Danza Tiziana Arnaboldi (Włochy), Anou Skan Company (Francja), Artemis Danza (Włochy), Ismael Ivo (Włochy), Compagnia Korper (Włochy), Roberto Zappala Danza (Włochy). Odbył wiele rezydencji artystycznych podczas których tworzył i prezentował prace swojej kompanii tanecznej, m.in. w Theater IDRA (Włochy), Space Electa (Włochy), Micadanses (Francja), Centrum Kultury i Sztuki w Ladispoli (Włochy), Teatrze Akropolis (Francja), Teatri Associati Naples MU.D.(Włochy), Espace Bernard Glandier (Francja), ACASA Scenario Pubblico (Włochy). Regularnie prowadzi warsztaty i stałe

Maxime Freixas – tancerz, choreograf.  Współzałożyciel kompanii tanecznej CIE M&F wraz z Francesco Colaleo. Absolwent Epsédanse (Francja) pod kierunkiem Anne-Marie Porras. Jako członek centrum ART Mondap rozwijał się jako twórca i choreograf. Był członkiem Le Ballet Junior w Genewie (Francja) gdzie występował z reperuarze współczesnym. Tancerz w spektaklach Hofesh Schechter, Thierry Malandain, Guilherme Bothello i Ken Ossola, kompanii Ballet Actuel pod kierownictwem Nathalie Bard przy tworzeniu spektaklu pt. „Rendez-Vous”, a także kompanii Artemis Danza Moniki Casadei. Regularnie współpracuje z Patrice Barthès, Ronem Howellem i Alainem Gruttadaurią w projektach artystycznych i edukacyjnych. Od stycznia 2014 roku współpracuje z kompanią Tiziania Arnaboldi w Szwajcarii oraz MP Ideo Grams z Manfredi Perego.

Cie M&F – francusko – włoska kompania taneczna, która została założona przez Maxime Freixas i Francesco Colaleo. Ich glównym językiem wypowiedzi scenicznej jest taniec, ruch, a styl można określić jako hybrydę – osobliwą mieszankę różnych technik (floorwork, kontakt improwizacja, improwizacja, działania teatralne). Posługują się językiem ruchu, gdyż jest on zrozumiały międzynarodowo i nie kreuje barier między ludźmi, a poprzez pracę z ciałem budzimy wrażliwość w sobie i innych. Francesco i Maxime inspirują się poezją i poetyką codzienności, otwarci na wpływy z różnych innych dziedzin sztuki takich jak malarstwo czy film.

18-19 stycznia 2020
g. 11.00-13.00
50 zł – jedna lekcja (18 lub 19.01.2020)
90 zł – dwie lekcje

KARTA ZGŁOSZENIA

Wydarzenie realizowane przy wsparciu Instytutu Francuskiego w Polsce.