Warsztaty z Moniką Szpunar!

Warsztaty z Moniką Szpunar!

Zapraszamy serdecznie tancerzy średnio i zaawansowanych na gościnne lekcje, które poprowadzi Monika Szpunar. Warsztaty odbędą się w ramach regularnych zajęć Pracowni METAfizyczna

8 kwietnia, godz. 20:00-21:30, Studio KCC
10 kwietnia, godz. 20:00-21:30, Studio KCC.

Członkowie Pracowni METAfizyczna uczestniczą w warsztacie bez dodatkowych kosztów (w ramach swoich zajęć), reszta tancerzy chcących się razem poruszać jest proszona o zgłoszenie się na adres kcc@nck.krakow.pl i opłatę 20 zł za jedną lekcję (płatne na miejscu).

Monika Szpunar jest młodą niezależną tancerką i performerką o międzynarodowym doświadczeniu i wykształceniu.
W czerwcu 2012 roku ukończyła Krakowską Akademię Tańca „L’art de la Danse”, uzyskując Dyplom Tancerza ZASP. Swoją edukację artystyczną Monika kontynuowała w ACTS / Ecole de Danse Contemporaine w Paryżu i w The Place, London Contemporary Dance School w Londynie, które ukończyła dyplomem z wyróżnieniem (First class BA (Hons) Degree in Contemporary Dance). Podczas studiów tańczyła w choreografiach takich twórców jak: Victor Quijada, Dam Van Huynh, Kaori Ito czy Ohad Naharin.
W 2016 roku spędziła 6 miesięcy w Brazylii, podczas których współpracowała z Fernando Martinsem, Jorge Garcią i Rafaelą Sahyoun oraz prowadziła warsztaty improwizacji tanecznej dla studentów Unicamp (University of Campinas).
Monika Szpunar jest współzałożycielką, choreografem i tancerką The Yonis, żeńskiego kolektywu improwizacji ruchu, działającego od 2017 roku i realizującego projekty z pogranicza teatru, tańca i performansu. Wraz z The Yonis występowała w londyńskich teatrach (The Yard, Stratford Circus Arts Center czy The Place) oraz na festiwalach: Edinburgh Fringe w Szkocji czy Festival D’Avignon we Francji. 
Monika tworzy również choreografie, prowadzi zajęcia z technik tańca współczesnego, przede wszystkim floorwork, taniec fizyczny i improwizacje oraz współpracuje z artystami takimi jak Elinor Lewis czy Livia Rita. Prace Moniki wystawiane są na platformach tanecznych takich jak Resolution w The Place czy Center 151 w Hackney, Londyn.
Monika nieustannie doskonali swój warsztat poprzez uczestnictwo w międzynarodowych warsztatach z nauczycielami takimi jak David Zambrano, Hannes Langolf czy Thomas Hauert.

Więcej o warsztacie:

Zajęcia z tańca współczesnego oparte o elementy improwizacji, rytm oraz ćwiczenia wzajemnego oddziaływania głosu i ciała.

Zainspirowana pracą z zespołem The Yonis, podczas zajęć staram się tworzyć pozytywną przestrzeń, w której uczestnicy będą czuli się bezpiecznie i swobodnie. Celem jest, aby z pełnym zaangażowaniem, ale i w zabawie, rozwijać swoje umiejętności taneczne oraz świętować swoją indywidualność.

Będzie trochę ćwiczeń fizycznych, praktyki ruchu w podłodze, ćwiczenia na koordynację i improwizację.