Warsztaty taneczne CORPSTELLATION z Izabelą Soldaty!

Warsztaty taneczne CORPSTELLATION z Izabelą Soldaty!

Serdecznie zapraszamy na warsztaty CORPSTELLATION z Izabelą Soldaty, które odbędą się w dniach 22-26 sierpnia 2016, codziennie w godzinach 18:00-21:00.

Corpstellation (lat. corpus – a distinct bodily mass or organ having a specific function; lat. constellation – a group of configuration of ideas, feelings, characteristics, objects, etc. that are related in some way)

W trakcie 5 dniowych warsztatów przyjrzymy się naszym indywidualnym wzorcom ruchowym, umieścimy je w przestrzeni i sprawdzimy jakie możliwości otworzy przed nami praca z innym ciałem. Każdego dnia podczas 3 godzin zegarowych znajdziemy czas na spokojną eksplorację wnętrza i zewnętrza oraz radosne fizyczne pląsy. W skrócie: wspólna rozgrzewka, praktyka somatyczna, praca z partnerem, improwizacja oraz fizyczne kombinacje taneczne, a na koniec wymiana doświadczeń.

Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby z doświadczeniem tanecznym na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym, otwarte na dzielenie się swoimi doświadczeniami i pomysłami z innymi uczestnikami projektu.

Zgłoszenia (imię, nazwisko, krótka informacja o sobie oraz kilka zdań uzasadnienia chęci udziału w warsztatach) należy przesyłać na adres corpstellation@gmail.com do 18 sierpnia 2016. Po otrzymaniu maila zwrotnego potwierdzającego udział w zajęciach, uczestnicy będą proszeni o przesłanie jednorazowej opłaty wysokości 30 zł.

Uczestnicy warsztatów będą również proszeni o wyrażenie zgody na utrwalenie projektu, w tym wizerunku uczestnika, w formie fotografii i filmu. Materiały zostaną sporządzone w celach promocyjnych, dokumentacyjnych i naukowych, sfilmowane materiały zostaną pokazane podczas prezentacji na universytecie im. Antona Brucknera w Linz.

Izabela Soldaty

Studiowała taniec współczesny na Uniwersytecie im. Anton Bruckner w Linz oraz Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii. Jest również absolwentką programu inżynierskiego na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej.

Jej zainteresowania są wypadkową eksploracji dynamiki i ekspresji ruchu oraz współdziałania szerokorozumianych struktur. Pracuje z ciałem na różne sposoby, przede wszystkim w obszarze tańca współczesnego, ale również kontakt improwizacji, aikido, jogi oraz technik somatycznych.