Warsztaty BalletOFFFestival 2017

Warsztaty BalletOFFFestival 2017

Zapraszamy wszystkich tancerzy na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym w technice tańca współczesnego na warsztaty taneczne z Katarzyna Ustowską oraz Marco Di Nardo w ramach tegorocznej edycji BalletOFFFestival.

16-19 listopada 2017 (czwartek-niedziela)

Grafik:
10:00-13:00 moving patterns z Katarzyną Ustowską
14:30-17:30 floating movements z Marco Di Nardo

Cena promocyjna do 3 listopada 2017 r.:
4 dni (24 h) – 340 zł
1 dzień (6h) – 110 zł

Cena regularna po 3 listopada:
4 dni (24 h) – 400 zł
1 dzień (6h) – 125 zł

KARTA ZGŁOSZENIOWA

REGULAMIN

KONTAKT: kcc@nck.krakow.pl

MARCO DI NARDO

Zobacz film – https://vimeo.com/218767150

Rozpoczął podróż w świat breakdance’u w roku 2004 w Neapolu. Po wielu latach ciężkiej pracy, stał się członkiem „Double B Rockers Crew”, legendarnej włoskiej grupy breakdance’owej. W tym samym czasie odbywał tournée z takimi wykonawcami jak Vittorio Toraldo, Laboratories Flegrei, czy Peppe Barra. Brał udział w wielu konkursach, zdobywając nagrody na terenie całej Europy. Berlin odmienił jego życie, to właśnie tu poznał pozostałych członków grupy Frantics, wreszcie dostał szansę zmiany i ewolucji z breakdance’u w taniec eksperymentalny, w którym artysta łączy swój mocny styl z takimi elementami jak trikowanie, power moves, z pracą na podłodze oraz z tańcem współczesnym. W ostatnim czasie współpracuje z Panorama Dance Theater (Szwajcaria), Southpaw Dance Co (Wielka Brytania), Theater Strahl Berlin (Niemcy), Frantics Dance Co. Jako nauczyciel współpracuje z ZAIK (Kolonia), Marameo Profitraining (Berlin), Basel Profitraining (Bazylea), Taiwan Monday Class (Taipei, Tainan), NunOff (Barcelona), Stadttheater Görlitz We dance Company (Görlitz), Stadt Theater Kassel Johannes Wieland (Kassel).

FLOATING MOVEMENTS
Będziemy pracować nad:

  • treningiem kardio, który pomoże nam lepiej zrozumieć naszą fizyczność i anatomię, wzmocni ciało i pomoże uniknąć potencjalnych urazów;
  • świadomością własnego ciała oraz zabawą z różnymi rodzajami ruchów, skupimy się na tym, jak ciało potrafi przenosić się w przestrzeni w różnych rytmach i z różną prędkością oraz wykonywać nieskończoną ilość ruchów w trakcie improwizowanego zadania;
  • technicznymi oraz pojedynczymi, dynamicznymi ruchami z zakresu akrobatyki, a także elementami pracy na podłodze.

KATARZYNA USTOWSKA

Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku (2008), Northern School of Contemporary Dance w Leeds, Wielka Brytania (Bachelor in Performing Arts, 2011) oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem (M.A. in Contemporary Dance Education, 2017).

Współpracowała m.in. z: Roberto Zappalà, Roberto Olivan, Ivgi&Greben, oraz z Lea Anderson, Milan Kozánek, Jordan Massarella i Akram Khan (Verve’12). Równolegle tworzy autorskie projekty, we współpracy z Alicją Hoppel, Aina Gargallo-Sanchez i Danielem Speer.

Od 2013 roku współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw, przy spektaklach: „Enclave 4/7” (2013), „Intro” (2015) i „Dzisiaj, wszystko” (2017).

Jest laureatką nagród m.in: „Sopocka Muza” i „Dolina Kreatywna” (TVP Kultura).

fot. Dominik Wener, „Enclave 4/7”, (chor.: Roberto Olivan) Teatr Dada von Bzdulöw

MOVING PATTERNS
Warsztat koncentruje się na świadomym korzystaniu z ciała, czasu, siły i przestrzeni w tańcu. Lekcje skupiają się wokół pracy nad własnym ciałem, jako punktem wyjścia do pracy nad relacją z innymi osobami w przestrzeni. Uczestnicy będą pracowali nad pogłębieniem świadomości w tańcu, złożoności, jakości i dynamiki ruchu. Improwizacja dopełni pracę nad wypracowanym materiałem ruchowym, dając przestrzeń dla wykorzystania indywidualnych możliwości i preferencji.