„Trans_Miss(i)on” we Wrocławiu / Polska Sieć Tańca

3 października o godz. 20:00 ostatni spektakl „Trans_Miss(i)on” w ramach Polskiej Sieci Tańca! Gramy we Wrocławiu, zapraszamy serdecznie do Narodowego Forum Muzyki. Więcej informacji: https://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/8605

choreografia: Iwona Olszowska, Ferenc Fehér
taniec: Wojciech Furman, Zuzanna Nir, Piotr Skalski, Michał Strugarek, Dominika Wiak, Marta Wołowiec
muzyka: Ferenc Fehér, Marcin Janus
premiera: 22 listopada 2018, BalletOFFFestival
producent: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury

autor zdjęcia: Bartosz Kruk


Spektakl zrealizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018.

Trans
transmiss
Miss / ona
Mission
On
Transmission
Transmit

To podróż w głąb. Wymiana pomiędzy heart beat, flow dynamic, pomiędzy tym, co wewnątrz i na zewnątrz. Eksploracja witalnego i pierwotnego tribal oraz subtelnego suspend. Ruch poddany prawom fizyki, emocji, stanu. Zanurzany w odmiennych czasoprzestrzeniach i rzeczywistościach. Pulsujący pomiędzy witalnością, pierwotnością a status quo. Pomiędzy realnością, a snem o lataniu. Eksponujący to, co organiczne, zwierzęce, archetypowe, ale także skierowane na subtelne przebicia, nieuchwytności kosmosu i ducha. Trans, rytuał, droga do siebie przez połączenie z cząstką otaczającej Wszechświat energii.

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok wyruszają w trasę w ramach Sieci, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

Dodaj komentarz