Spektakl ruchowy „D U A L” – Katarína Brestovanská / Martin Kosorín – w Studio KCC

Spektakl ruchowy „D U A L” – Katarína Brestovanská / Martin Kosorín – w Studio KCC

Serdecznie zapraszamy na spektakl “D U A L” Kataríny Brestovanskiej i Martina Kosorína, który odbędzie się 1 lutego 2020 w Studiu KCC o godz. 19:00, bilety: 25 zł.

KUP BILET ONLINE

Ludzie żyjący obok siebie, każdy w swoim własnym świecie. Relacja zorientowana na siebie, która jest przytłoczona własnymi myślami i / lub wewnętrznymi procesami wirtualnymi. Parametry, które odwracają uwagę od życia w związku. Kto ma więcej mocy do działania? Kto może wnieść jakąś wartość do relacji? Czy w ogóle jesteśmy w stanie to zrobić?

Spektakl D U A L jest wynikiem współpracy choreografki i tancerki Kataríny Brestovanskiej / 16 i muzyka Martina Kosorína / Zoo And Aquarium. D U A L dotyczy relacji i dźwięku, relacji między dźwiękami, wibracji relacji, uzurpowania relacji … Żywy koncert dźwięków i ciał.

Spektakl bazuje na badaniach, dzięki którym artyści stworzyli i dostroili instrumenty muzyczne – drewniane kontenery z czujnikami piezoelektrycznymi. Celem było stworzenie środowiska, w którym wszystkie poszczególne elementy są ze sobą połączone. Nie ma dźwięku bez ruchu lub kontaktu tancerza z obiektami na scenie. Nie ma światła bez dźwięku. Jednocześnie – wszystkie te elementy pozostają statyczne, kiedy nie wpływają na nie co najmniej dwie osoby: tancerz i muzyk lub dwóch tancerzy jednocześnie. Ruch i ciało tancerza sprawiają, że kontenery brzmią i wprowadzają nas w wyobrażony świat dźwięku i światła.

Temat, reżyseria: Katarína Brestovanská
Dźwięk: Martin Kosorín
Taniec: Edita Antalová, Lukáš Bobalík
Światło: Ints Plavnieks, Martin Kosorín
Tekst: fragmenty książki „Lucent” Zuzany Husárovej
Kostiumy: Erika Daxnerová
Obiekty sceniczne: Dana Kleinert, Oliver Kleinert
Produkcja: Katja Thalerová
Foto: Noro Knap, Radovan Dranga

Współorganizatorem wydarzenia jest Nový Priestor

Spektakl zrealizowany przy wsparciu Slovak Arts Council

Czas trwania 40 minut

Spektakl zawiera sceny nagości