“spectral layers of movement” na Festiwalu KROKI 

“spectral layers of movement” na Festiwalu KROKI

Serdecznie zapraszamy na kolejną prezentację interdyscyplinarnego projektu “spectral layers of movement” w wykonaniu Grupy Wokół Centrum, Marcina Janusa oraz Grzegorza Kaliszuka, która odbędzie się 17 maja o godzinie 20:00 na VI Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego KROKI 2018 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie. Po spektaklu zapraszamy na rozmowę z artystami w Sali Ingardena.

17 maja 2018 godz. 20:00
Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

bilety: 35 zł normalny, 25 zł ulgowy

“spectral layers of movement”

Interdyscyplinarny projekt łączący świat tańca, multimediów i dźwięku w wielowarstwowej instalacji interaktywnej, w której każdy z elementów jest równoznaczny. To spojrzenie na ruch przez pryzmat technologii i zabiegów technologicznych z muzyką i projekcjami interaktywnymi na żywo. Projekt stanowi osobliwe laboratorium zmieniając scenę w przestrzeń badań artystycznych. Motywem przewodnim jest ukazanie jakości ruchowych w warstwach projekcyjnych wypełnionych przetworzeniami, nawiązującymi swoim charakterem do różnych epok technologicznych, a w szczególności do kultury retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Pomysł: Marcin Janus, Grzegorz Kaliszuk
Koncepcja: Marcin Janus, Grzegorz Kaliszuk, Grupa Wokół Centrum – Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec
Choreografia/taniec: Grupa Wokół Centrum – Monika Świeca, Dominika Wiak, Marta Wołowiec
Media design: Grzegorz Kaliszuk/Wojciech Miler
Muzyka: Marcin Janus

Uwaga! W spektaklu używany jest stroboskop.

spectral layers of movement from KrakowskieCentrumChoreograficzne on Vimeo.


VI Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KROKI 2018

Tegoroczna edycja festiwalu KROKI odbywa się od 11 do 20 maja pod hasłem “Dialogujący”. Po zeszłorocznej edycji, koncentrującej się na konflikcie, tyleż intymnym, co politycznym, tym razem stawiamy na dialog – dialog między osobami, między społecznościami, między tradycjami. Poprzednio postulowaliśmy jasną polaryzację stanowisk, teraz zapraszamy do otwarcia się na innych, na odmienność, zachęcamy do uwolnienia dobrej woli i pozytywnej energii.

więcej informacji: TUTAJ

fot. Marcin Pawelec