Prima – OPEN CALL

Prima – OPEN CALL

KTO TAŃCZY? Podczas tegorocznej edycji Krakowskiego Festiwalu Tańca będziesz mógł_mogła zatańczyć na Scenie NCK również Ty!

Zapraszamy osoby, które nie zajmują się tańcem na co dzień do udziału w przygotowaniu spektaklu „PRIMA” Victora Černický’ego. Spektakl zakłada włączenie lokalnej społeczności w proces tworzenia końcowego działania na scenie.

Viktor Černický i zespół artystów_ek występujących na stałe w spektaklu spotkają się z wyłonioną grupą osób w dniach 3-6 sierpnia. Spektakl odbędzie się na Scenie NCK 6 sierpnia jako finał 3 edycji Krakowskiego Festiwalu Tańca.

Poszukujemy osób indywidualnych, par, grup osób (powyżej 15 roku życia), które:

  • chcą spróbować procesu twórczego
  • lubią ruch
  • nie są zawodowymi tancerzami

Zgłoszenia są przyjmowane poprzez formularz zgłoszeń do 23 lipca do godz. 12:00. Na podstawie informacji zawartych w formularzu Viktor Černický do 26 lipca wybierze 15 osób, które otrzymają mailową informację o zaproszeniu do udziału w spektaklu. Formularz zgłoszeń możesz wypełnić pod linkiem: https://forms.gle/QQSibmUeqcNRDZiu8 .

Planowany harmonogram:

  • 3 sierpnia 18:00-20:00 – pierwsze spotkanie w Studio KCC w Nowohuckim Centrum Kultury. Po nim nastąpi jeszcze jedna runda selekcji. Następnie około 9 osób zostanie zaproszonych do udziału w laboratorium w następujących terminach:
  • 4 sierpnia 17:00-21:00 – Studio KCC
  • 5 sierpnia 13:00-18:00 – Studio KCC
  • 6 sierpnia: 13:00-17:00 laboratorium na Scenie NCK, 17:00-18:00 przerwa, 18:00-19:00 rozgrzewka, przygotowania, 19:00-20:30 występ i rozmowa pospektaklowa

Laboratorium i spektakl będą fotografowane. Poszukujemy osób dyspozycyjnych we wszystkich podanych wyżej terminach. Laboratorium będzie prowadzone w języku angielskim.

Więcej o spektaklu „PRIMA” przeczytasz TUTAJ.

Organizator festiwalu: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.