Prezentacja „Tens” w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Współczesnego

Prezentacja „Tens” w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Współczesnego

Przed nami kolejna prezentacja produkcji KCC w Polsce! Tym razem zapraszamy Was do Mielca, gdzie Marta Wołowiec pokaże swoje solo „Tens” podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Współczesnego. Spektakl odbędzie się 19.11.2022 r. o godz. 19:00 w Domu Kultury SCK w Mielcu. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj:
https://www.facebook.com/events/1094781304540254

„Tens” chor. Marta Wołowiec

Koncepcja, choreografia, taniec: Marta Wołowiec
Muzyka: Wojciech Kiwer
Producent: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury
Premiera: 4 września 2020 Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Kalejdoskop

„Whatever you create will be influeneced by the energy you carry inside of you when you create it.”
– Akiroq Brost

Spektakl Tens* eksploruje temat ciała jako generatora, przekaźnika i odbiornika energii. Artystka poszukuje organiczności wynikającej z przepływu odczuć fizycznych, wibracji, podążania za głosem intuicji oraz zestrajania ciała i umysłu. Daje sobie czas na rozwój. Daje czas również widzom na zestrojenie ich własnych ciał z ciałem performerki. Tens to również napięcie, uważność i spokój, a także siła, którą zawsze można odnaleźć biorąc głęboki wdech i wydech, stojąc mocno na nogach.

*Tens (z j. ang. transcutaneous electrical nerve stimulation) to metoda przezskórnej i elektrycznej stymulacji nerwów, stosowana w terapii przeciwbólowej, wykorzystująca impulsy elektryczne o niskiej amplitudzie. Umieszczenie elektrod na skórze sprawia, że prąd przepływa do nerwów obwodowych i pobudza je w dwojaki sposób: blokując impuls nerwowy niosący informację o bólu do mózgu oraz inicjując powstawanie substancji przeciwbólowych – beta-endorfin.

*Informacje pochodzą z portalu medyczny-blog.pl

Fot. Maciej Zakrzewski