Premiera spektaklu 38°C Grupy Wokół Centrum na 30. ULICY Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych

Premiera spektaklu 38°C Grupy Wokół Centrum na 30. ULICY Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych

Z wielką radością zapraszamy na premierę spektaklu ulicznego Grupy Wokół Centrum w choreografii Agaty Moląg pt. 38°C, która odbędzie się 6 lipca o godz. 19:00 na Rynku Głównym w Krakowie w ramach 30. ULICY Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych. Spektakl zostanie ponownie zaprezentowany 7 lipca o godz. 18:00 oraz 9 lipca o godz. 20:00 w trakcie 24-godzinnego widowiska F451 – Kraków w reżyserii Jerzego Zonia. Artyści wezmą również udział w finale festiwalu o godz. 22:00 pod Ratuszem. Dodatkowo Grupa Wokół Centrum zaprezentuje także znany krakowskiej publiczności spektakl „Płaczki” 8 lipca o godz. 20:00. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny!

 

38°C Grupa Wokół Centrum PREMIERA!

6 lipca godz. 19:00 Rynek Główny od strony Ratusza
7 lipca godz. 18:00 Rynek Główny od strony Kościoła św. Wojciecha
9 lipca godz. 20:00 Rynek Główny od strony Ratusza (w trakcie 24-godzinnego F451 – Kraków w reżyserii Jerzego Zonia)

Czas trwania: 35’
Premiera: 07.2017, Kraków
Koncepcja i choreografia: Agata Moląg
Muzyka: Marcin Janus
Wykonawcy: Grupa Wokół Centrum – Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec oraz goście – Patryk Durski, Karol Miękina, Volodymyr Ryga
Styliści fryzur: ON RED. Pracownia fryzjerska http://on-red.pl

Spektakl teatru tańca inspirowany powieścią Raya Bradbury’ego „Fahrenheit 451”. W naszej cyfrowej rzeczywistości przepełnionej elektroniką, gdzie oknem na świat zamiast książek stał się internet, trudno tej wizjonerskiej powieści odmówić aktualności. Łatwiej nam dziś znaleźć kontakt z ekranem niż z drugim człowiekiem. Coraz trudniej radzimy sobie z emocjami. Dajemy się manipulować mediom i gubimy system wartości.

Literatura i sztuka mają ogromną moc, potrafią wpływać na życie społeczne. Bohater powieści Bradbury’ego odkrywa, że bez kontaktu z literaturą człowiek zatraca duszę.

My chcemy o nią zawalczyć broniąc sztuki, możliwości jej uprawiania jako wyrażanie siebie, głoszenie krytycznego poglądu na otaczającą nas rzeczywistość. Taniec staje się tu formą walki, ekstatycznego i bezpośredniego uzewnętrznienia emocji poprzez ciało – medium jakim doświadczamy świat i którym się z nim komunikujemy.

Ciało także, jak papier, potrafi zapłonąć gorączką w sytuacjach kryzysowych.

 

Płaczki Grupa Wokół Centrum

8 lipca godz. 20:00 Rynek Główny od strony Ratusza

Czas trwania: 50’
Premiera wersji ulicznej: 09.2016, Kraków, Poland
Pomysł i choreografia: Agata Moląg
Wykonawcy: Grupa Wokół Centrum – Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec oraz goście – Anna Chmiel-Kowalska, Kinga Lis, Justyna Wójcik

Żałoba to dziś temat raczej niepopularny. Tworząc Płaczki tancerki Grupy Wokół Centrum chciały zderzyć tradycję ze współczesnością i przyglądnąć się różnym wariantom „przeżywania” i opowiadania o nim. Kreując scenki na przemian poważne, ironiczne, zabawne, smutne, a czasem groteskowe, starają się igrać z wrażliwością widzów, wplątując ich w emocjonalne pułapki. „Płaczki” to interaktywny spektakl, przełamujący bariery sceniczności, budujący intymność w bliskich spotkaniach artystów z widzami.

 

Pełny program festiwalu: TUTAJ