Płaczki w Kielcach / Polska Sieć Tańca 

Płaczki w Kielcach / Polska Sieć Tańca

Serdecznie zapraszamy publiczność z Kielc na kolejną prezentację spektaklu Grupy Wokół Centrum „Płaczki” w ramach Polskiej Sieci Tańca, która odbędzie się 15 kwietnia 2018 roku o godzinie 18:00 w Kieleckim Centrum Kultury.

Spektakl zostanie zaprezentowany podczas Gali Finałowej IV Konkursu Teatrów Tańca. W wieczorze wystąpi także Kielecki Teatr Tańca z autorską interpretacją romantycznego baletu „Giselle” Akt. I w choreografii Izabeli Zawadzkiej.

15 kwietnia 2018 godz. 18:00 / Duża Scena / Kielecki Teatr Tańca

“Płaczki” Grupa Wokół Centrum
wersja sceniczna

tańczą: Agata Moląg, Monika Świeca, Dominika Wiak, Marta Wołowiec
koncepcja i choreografia: Agata Moląg
premiera: 13 marca 2016

Beksa.
Płacze-nie-becze!
Że aż tchu brak.
Takie życie.
Taki zawód.
Czasem po prostu nie chce się z nikim gadać.
Czasem ból jest zbyt silny.
Wszystko się już stało, tego już nie zmienisz.
Rycz!
I daj żyć innym.
Profesjonalnie. Na pokaz.
Lament. Histeria. Szloch.
Że och!

Martwisz się czasem czy „Twoje życie coś znaczy”? Co po sobie zostawisz? I kto za Tobą zapłacze? Nic się nie martw! Załatwi się. Takich.

https://vimeo.com/187977209

Grupa Wokół Centrum – to kolektyw artystyczny, działający w ramach Nowohuckiego Centrum Kultury – Krakowskiego Centrum Choreograficznego, w którego skład wchodzą tancerki Agata Moląg, Monika Świeca i Marta Wołowiec. Kolektyw produkuje własne spektakle, realizuje projekty artystyczne we współpracy z artystami z Polski i zagranicy, sprawuje opiekę nad wydarzeniami realizowanymi przez Krakowskie Centrum Choreograficzne oraz prowadzi regularne lekcje tańca współczesnego.

fot. Klaudyna Schubert

BILETY

Normalny: 30-40 zł
Ulgowy: 25 zł

Sprzedaż biletów: http://ktt.systemsprzedazybiletow.pl/Bilety/Sala/802

Więcej informacji o wieczorze: http://www.ktt.pl/onas/index.php?url=ogloszenia&id=249

Spektakl realizowany w ramach Polskiej Sieci Tańca

Polska Sieć Tańca to sformalizowana współpraca siedmiu ośrodków: w Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Siedlcach, Kielcach, Krośnie i Bytomiu. Sieć wspiera cyrkulację rodzimych produkcji oraz wymianę artystyczną w naszym kraju, a jej otwartość na instytucjonalne teatry, jak i niezależnych twórców, daje szansę na zaprezentowanie Polskiej Sztuki Tańca w całej jej barwnej różnorodności.