„Mój ogon i ja” spektakl dla rodzin z dziećmi 3-6 lat

Nie często mamy okazję zaprosić Was do Krakowskiego Centrum Choreograficznego na spektakl rodzinny, dlatego teraz czynimy to z wielką radością! 17.10 o godz. 16:00 i 18:00 zagra dla Państwa kolektyw Holobiont ze spektaklem „Mój ogon i ja”. Spektakl adresowany jest do rodzin z dziećmi w wieku 3-6 lat, w humorystyczny i adekwatny dla młodych widzów sposób opowiada o ewolucji, której jedną z pozostałości jest ludzka kość ogonowa. Uwaga, widownia na te spektakle jest mocno ograniczona więc polecamy nie odkładać zakupu biletów na ostatni moment.

20211219 Mój ogon i ja foto: Marek Zakrzewski
20211219 Mój ogon i ja foto: Marek Zakrzewski

„Mój ogon i ja” kolektyw Holobiont, chor. Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka

17.10, 16:00, 18:00

BILETY

Taneczny spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi w wieku 3-6.

Spektakl prezentowany jest w ramach Polskiej Sieci Tańca.

„Mój ogon i ja”

koncepcja: Hanna Bylka-Kanecka

choreografia: kolektyw Holobiont we współpracy z Heike Kuhlmann, Adalisą Menghini i Ka Rustler

kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka, Dana Chmielewska współpraca scenograficzna: Mr.Tail

muzyka: Józef Buchnajzer

ilustracja: Dana Chmielewska

zdjęcia: Marek Zakrzewski / SZKICEzWIDZENIA — Holobiont collective

Dawno dawno pre przed z mezodermy kieł zszedł. Ilakuną wśród gwiazd kręg po kręgu tak lazł. Kość rzucona gąbczasta dziś w powięzi wyrasta. Duramater ją scala czule ciało okala. Stożkowata końcówka rusza w tan, wraz z nią nóżka.
Spektakl taneczny „Mój ogon i ja” to najnowsza produkcja kolektywu Holobiont, docenionego na polskiej scenie tanecznej w obszarze choreografii eksperymentalnej dla rodzin. Spektakl adresowany do rodzin z dziećmi w wieku 3-6 lat w humorystyczny i adekwatny dla młodych widzów sposób opowiada o ewolucji, której jedną z pozostałości jest ludzka kość ogonowa. Podczas wydarzenia twórczynie zaproszą rodziny do wspólnej zabawy ruchowej wraz z performerami i uwolnienia twórczej energii, która często uśpiona ukrywa się w naszych ogonach.

Kolektyw Holobiont powstał w 2017 roku. Tworzą go dwie artystki: performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka. Obszarem zainteresowań kolektywu są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Łącząc taniec eksperymentalny, sztuki wizualne i muzykę, artystki tworzą spektakle interaktywne i prowadzą warsztaty adresowane do rodzin z dziećmi. Wszystkie prace kolektywu opierają się na założeniu, że każdy uczestnik spektaklu – niezależnie od wieku i doświadczenia – jest w pełni kompetentnym odbiorcą sztuki. Artystki, obserwując twórcze i różnorodne zaangażowanie widzów, badają możliwości pogłębiania długotrwałych relacji poprzez sztukę. Spektakle kolektywu to: „DOoKOŁA” (2017, Art Stations Foundation, Poznań). Kolejne prace kolektywu to „Księżycowo” (2018, Teatr Ochoty, Warszawa), „_on_line__” (2018, Art Stations Foundation, Poznań), „Gdzie kształty mają szyje” (2019, Centrum Sztuki Dziecka, Poznań), „Mój ogon i ja” (2021, Teatr Polski w Poznaniu, spektakl był współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach projektu PolandDances / Rezydencje choreograficzne, współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Prace kolektywu Holobiont były prezentowane na najważniejszych festiwalach sztuki dziecięcej w Polsce, m.in. Sztuka Szuka Malucha, Malta Festival, Scena Tańca Studio, Festiwal Teatralna Karuzela, Festiwal Korczaka oraz Biennale sztuki dla dziecka.jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fot. Maciej Zakrzewski, Mikołaj Bylka