Międzynarodowy Dzień Tańca 2021 / „Trans_Miss(i)on” online

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca 29 kwietnia 2021 r. zachęcamy Was serdecznie do obejrzenia świetnego filmu-spektaklu, czyli „Trans_Miss(i)on” okiem Aleksandra Hordzieja. Jest to najnowsza produkcja filmowa KCC, zrealizowana w listopadzie 2020 r. przy wsparciu organizacyjnym Instytutu Muzyki i Tańca. Spektakl dynamiczny, transowy i dziki, ale również subtelny, ulotny i finezyjny. Polecamy!

Premiera na www.playkrakow.com – 29 kwietnia, godz. 18:00: https://playkrakow.com/vods/vod.1032
Film będzie można odtworzyć do 1 maja, do g. 18.00. Bilety w cenie 10 zł już w sprzedaży.

Trzech mężczyzn i trzy kobiety, mimo dzielących ich różnic, wyruszają na wspólną misję. Wrzucają mikrokosmos swoich ciał w makrokosmos wszechświata, ich ruch zostaje poddany prawom fizyki, emocji, stanu. Przemierzają różne czasoprzestrzenie i rzeczywistości, wymykając się niekiedy utartej logice „przyczyna-skutek”.

Spektakl dzięki wyjątkowej, transowej muzyce przenosi tancerzy i widzów głęboko do tego, co pierwotne, pobudza siły witalne. Prezentuje szeroką gamę fizyczności, od delikatnych gestów po brutalną dzikość, budując niezwykle plastyczne obrazy.

choreografia: Iwona Olszowska, Ferenc Fehér
taniec: Jan Lorys/Wojciech Furman, Paweł Konior, Zuzanna Nir, Piotr Skalski, Monika Węgrzynowicz , Marta Wołowiec
muzyka: Ferenc Fehér, Marcin Janus

video: Aleksander Hordziej
producent: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury
Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018.

Krakowskie Centrum Choreograficzne dołącza również do ogólnopolskiej akcji tańczMY, którą Instytut Muzyki i Tańca organizuje z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca obchodzonego na całym świecie 29 kwietnia już od prawie 40 lat.

– Celem działania jest zrzeszenie środowiska tanecznego wokół ważnej dla nas wszystkich idei obchodów tego święta. Hasło „tańczMY” sugeruje właśnie ten wspólnotowy charakter, który mamy zamiar w kolejnych edycjach rozszerzyć także na inne środowiska, docierając do osób niezwiązanych na co dzień ze sztuką tańca – mówi Aleksandra Dziurosz, zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca. A zatem życzymy Wam wszystkim wiele radości płynącej z tańca i ruchu, świętujmy razem!