“Makia” ponownie w Studio KCC 

“Makia” ponownie w Studio KCC

Serdecznie zapraszamy na prezentację spektaklu “Makia” Grupy Wokół Centrum, która odbędzie się 3 marca o godzinie 18:00 w Studio KCC. Jest to pierwsza produkcja Grupy z 2015 roku w choreografii Agaty Moląg oraz w wykonaniu Moniki Świecy i Marty Wołowiec.

3 marca 2018 r., godz. 18.00, Studio KCC
bilety: 15 zł, 10 zł bilet grupowy (od 10 osób)

„Makia” Grupa Wokół Centrumtańczą: MONIKA ŚWIECA, MARTA WOŁOWIEC
koncepcja i choreografia: AGATA MOLĄG
premiera: 3 MAJA 2015 W RAMACH FESTIWALU TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO SPACER
długość spektaklu: 35 minutMakia – element hawajskiej metody medytacji huny, odnoszącej się do specyficznie pojmowanego skupienia jako umiejętności kierowania energią i posyłania jej tam, gdzie chcemy.

Dla nas interesujące stają się nie tyle zasady same w sobie, ale analogie jakie można odnaleźć i użyć do pracy z tancerzem na płaszczyźnie różnych aspektów obecności scenicznej, koncentracji i połączenia ciała i umysłu, intencji i ruchu, i wreszcie relacji performer – widz.
Energia podąża za uwagą, Uwaga podąża za energią.
To, na czym się skupiamy rozwija się.
Ogniskując świadomość na jakiejś rzeczy powodujemy ruch energii.
Tworząc myślokształt nadajemy mu energię.
Percepcja jest ściśle związana z bodźcami zmysłowymi.
Ciało podąża za koncentracją.
Możemy świadomie obserwować swoją uwagę.
To, na czym skupia się umysł, staje się rzeczywistością.

Grupa Wokół Centrum – to kolektyw artystyczny, działający w ramach Krakowskiego Centrum Choreograficznego, w którego skład wchodzą tancerki Agata Moląg, Monika Świeca i Marta Wołowiec. Kolektyw produkuje własne spektakle, realizuje projekty artystyczne we współpracy z artystami z Polski i zagranicy, sprawuje opiekę nad wydarzeniami realizowanymi przez Krakowskie Centrum Choreograficzne oraz prowadzi regularne lekcje tańca współczesnego.

fot. Katarzyna Machniewicz