KCC mówi o kolektywności i nie tylko!
W tym roku (2024) temat kolektywności zajął nie tylko nasze głowy i przestrzeń, ale również zainteresował inne osoby, które zaprosiły nas do swoich podcastów i wywiadów. Ogromnie nas to cieszy, że możemy dzielić się swoim doświadczeniem w kolektywnym sposobie zarządzania miejscem, które tworzymy.
Możecie posłuchać nas między innymi:
- W podcaście Radio Kraków Kultura, do którego zaproszenie Pawła Szczepanika przyjęły Karolina Graca i Monika Wegrzynowicz. W rozmowie poruszyliśmy temat 10. urodzin KCC, 4. edycji Krakowskiego Festiwalu Tańca oraz… kolektywności!
- W podcaście Podcast o Teatrze na zaproszenie twórczyń – Katarzyny Niedurny i Katarzyny Waligóry – możecie znowu usłyszeć Karolinę i Monikę. W odcinku Kolektywność: szanse i wyzwania wraz z innymi gościniami opowiedziały o zaletach kolektywnego zarządzania oraz wyzwaniach z jakimi się mierzymy.
Pod koniec roku dostałyśmy również zaproszenie do rozmowy od Katarzyny Słobody. To, o czym opowiedziały Dominika Wiak i Monika Węgrzynowicz będzie można przeczytać w Dwutygodniku w przyszłym roku!
Oprócz tego, temat kolektywności został poruszony przez Karolinę Gracę podczas konferencji naukowej Krytycznie, etycznie, troskliwie. Współczesne praktyki badawcze, artystyczne i pedagogiczne organizowanej przez Katedrę Performatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Całości wystąpienia oraz innych wspaniałych prelekcji możecie posłuchać tu
Jeśli mowa o kolektywności to nie mogło zabrakną tutaj wzmianki o katalogu, który wydałyśmy z okazji urodzin. Płynność, kolektywność, feminizm 10. urodziny Krakowskiego Centrum Choreograficznego. Opowiadamy w nim, co obecnie znajduje się w naszym obszarze ciekawości i strategii działań. W środku znajdują się również kolaże kolektywu KCC, fragmenty wywiadów i inne odniesienia do aktualnych działań.
Ale nie tylko kolektywność stanowiła dla nas temat rozmów! Swoją przestrzeń znalazł również temat macierzyństwa, doświadczany i choreograficzne eksplorowany przez Matki w ruchu [hyperlink do podstrony Matek]!
- Monikę Węgrzynowicz i Basię Wysoczańską-Grochal posłuchacie w podcaście Sztuki robi Oli Kuzemko, gdzie przy okazji premiery filmu „Gdzie jest matka” rozmawiały m. in. o choreografkach-matkach i nie-matkach.
- Basia Wysoczańska-Grochal stworzyła także swój własny podcast rozwijając ideę Matek w ruchu. W pierwszym odcinku Matka w ruchu posłuchacie Agnieszki Barańskiej-Kozik i Moniki Węgrzynowicz.