„Czterdzieści” Barbary Bujakowskiej w ramach Nocy Teatrów

„Czterdzieści” Barbary Bujakowskiej w ramach Nocy Teatrów

Tuż po Nocy Tańca przyszła kolej na Noc Teatrów!

Zapraszamy ponownie do wspólnego świętowania teatralnej odsłony Krakowskich Nocy.

17 czerwca 2023 roku o 19:00 w Studio KCC będzie można zobaczyć kolejny spektakl w reżyserii i choreografii Barbary Bujakowskiej „Czterdzieści”.

Darmowe wejściówki na spektakl można odebrać w kasie NCK od 14 czerwca 2023 r.
Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji wejściówek.
Jedna osoba może wziąć max. 4 darmowe bilety.
Liczba miejsc ograniczona.

Uwaga. W spektaklu pojawiają się wulgaryzmy.

Koncept, choreografia: Basia Bujakowska
montaż video, dźwięk: Marcin Janus
performance: Olga Kalarus, Paulina Majda, Monika Kiwak, Agata Jelonek, Małgorzata Werbińska, Maciej Bujakowski, Jacek Szelest, Tomasz Kowalczyk, Tomasz Pacan
autorka aranżacji piosenek, wykonanie: Paulina Majda

Projekt stanowi jedną z części większego konceptu. Idea narodziła się zaraz po stworzeniu spektaklu „The voice of seniors”, który przedstawiał generację osób w podeszłym wieku (premiera odbyła się w sierpniu na Krakowskim Festiwalu Tańca /KCC). Projekt opierał się na kilkunastu spotkaniach z seniorami, gdzie wspólnie z uczestnikami eksplorowane były przestrzenie wokalne, teatralne i ruchowe. Kolejna część dedykowana była dzieciom. Trzecia część jak sam tytuł wskazuje, sfokusowana jest na osobach w średnim wieku.

Do tryptyku zaproszone zostały w sporej części osoby , które nigdy wcześniej nie występowały na scenie .

Podstawą dla wszystkich trzech części były te same pytania zadawane uczestnikom, na które odpowiadali spontanicznie bez wcześniejszego przygotowania. Autorka pomysłu przygląda się z wielką uważnością każdej z tych grup społecznych z całą ich złożonością, różnorodnością, problemami, radościami i marzeniami.

W spektaklu „Czterdzieści” wykorzystano cytaty z twórczości polskich artystów: Fisz, Kury, Skubas, Krzysztof Kościelski oraz teksty filozofa Tomasza Stawiszyńskiego.