PST 2019

Krakowskie Centrum Choreograficzne od 2018 roku jest jednym z Centrów Założycielskich Polskiej Sieci Tańca. Dzięki temu w Nowohuckim Centrum Kultury regularnie prezentowane są spektakle taneczne, a produkcje KCC podróżują po całej Polsce.  

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, w ramach Sieci, wyruszają w trasę, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.

Sieć wspiera mobilność wybranych produkcji tanecznych, promuje artystów oraz jest platformą do wypracowywania dobrych praktyk w profesjonalnym środowisku. Znacznie przyczynia się do tworzenia warunków i struktur, które wpływają na cyrkulację tańca w Polsce oraz wpływa na integrację środowiska poprzez wymianę różnych estetyk.

Spektakle zaprezentowane w Nowohuckim Centrum Kultury – Krakowskim Centrum Choreograficznym w ramach PST 2019:

  • “We_selle” Wojciech Mochniej
  • „fascynat odśrodkowy_dwatrzycztery” Anna Piotrowska
  • “Mute” Janusz Orlik
  • “Rozkosz” Teatr ROZBARK
  • “ONE” Durski, Kania, Stanek, Ustowska

Krakowskie Centrum Choreograficzne do puli sieci w 2019 roku zgłosiło spektakl “Dobre Wychowanie” w choreografii Agaty Moląg.
Więcej informacji o spektaklu:
https://nck.krakow.pl/kcc/dobre-wychowanie/