Pracownia

Pracownia to stała grupa, spotykająca się regularnie dwa razy w tygodniu na technicznych lekcjach tańca współczesnego. Zajęcia przeznaczone są dla tancerzy średnio zaawansowanych w technice tańca współczesnego.

Wymagana sprawność fizyczna, dobra koordynacja, zaangażowanie, punktualność, otwartość i gotowość!

Program zajęć

Członkowie Pracowni deklarują swoje uczestnictwo w zajęciach na cały sezon artystyczny – zgrana grupa, wspierając się i wzajemnie mobilizując, szybciej robi postępy. Regularne lekcje odbywają się od początku października do końca czerwca.

Zakres zajęć obejmuje zagadnienia techniczne takie jak: ciężar ciała, dynamikę w ruchu, wykorzystanie pędu, przepływ ruchu, impuls, realizację czasową w tańcu, zawieszenia, pracę w pionie i poza pionem, pracę z oddechem. Lekcje będą składały się również z elementów tańca klasycznego, tańca fizycznego oraz improwizacji grupowej i indywidualnej. 

Uczestnicy w ramach zajęć rozwijają koordynację i pamięć ruchową oraz pogłębiają świadomość swojego ciała. Członkowie Pracowni będą zdobywać nowe umiejętności poprzez praktykę własną oraz dzielenie się własnymi spostrzeżeniami z innymi uczestnikami grupy. 

Tancerze Pracowni mają również możliwość uczestnictwa w dodatkowych wydarzeniach takich jak spektakle i warsztaty organizowane w KCC na preferencyjnych warunkach. 

Projekty

Każdy tancerz Pracowni może liczyć na wsparcie Centrum w swoich działaniach artystycznych (dostęp do sali, wsparcie merytoryczne, konsultacje). Dla członków Pracowni udział w konkursie choreograficznym 3…2…1…TANIEC! jest bezpłatny.

Tancerze Pracowni poza regularnymi lekcjami, uczestniczą także w wybranych projektach artystycznych realizowanych przez Krakowskie Centrum Choreograficzne.

Zajęcia są prowadzone przez tancerki KCC: Monikę Węgrzynowicz, Martę Wołowiec oraz pedagogów gościnnych. 

Pedagożki

Monika Węgrzynowicz i Marta Wołowiec to tancerki związane z Krakowskim Centrum Choreograficznym. Od kilku lat współpracują artystycznie, wykonując i współtworząc spektakle takie jak: “spectral layers of movement”, “Kobiety Wyspiańskiego” i “Naturgemälde”. W latach 2014-2019 wraz z Agatą Moląg działały w obrębie kolektywu Grupa Wokół Centrum. Wcześniej, tancerki Krakowskiego Teatru Tańca. Tańczyły razem w kilkunastu spektaklach, na scenie spotkały się “chyba ze sto razy”. Na zmianę prowadzą lekcje Pracowni, razem tworzą program grupy i stale wymieniają się spostrzeżeniami, czemu należy poświęcić czas. Choć pracują ze sobą już długo, to lekcje poniedziałkowe i środowe nigdy nie są takie same. 

Grafik

rozpoczęcie zajęć: 5 października 2020

poniedziałki i środy, godz. 20:00-21:30, Nowohuckie Centrum Kultury, poniedziałki w Studiu KCC, środy w sali C4
od 18-tego roku życia

Opłata

miesięczny karnet za zajęcia: 120 zł

Zapisy

zapisy: kcc@nck.krakow.pl / +48 12 644 02 66 wew. 20

Pracownia

fot. Katarzyna Machniewicz

Regulamin uczestnictwa

Standby
choreografia Marta Wołowiec
fot. Robert Siwek

PA_DAM
choreografia Marta Wołowiec
fot. Piotr Werewka