Pracownia

Pracownia to stała grupa, spotykająca się regularnie dwa razy w tygodniu na lekcjach tańca współczesnego. Zajęcia przeznaczone są dla tancerzy_rek średnio zaawansowanych w technice tańca współczesnego. Na zajęcia zapraszamy osoby pełnoletnie, sprawne fizycznie, otwarte oraz chętne do poszukiwań w zakresie praktyki ruchu.

Program zajęć

Członkowie_inie Pracowni deklarują swoje uczestnictwo w zajęciach na cały sezon artystyczny. Regularne lekcje odbywają się od początku października do końca czerwca. Z dbałości o jakość i komfort zajęć, pierwszy miesiąc (październik) jest miesiącem na obustronną decyzję co do uczestnictwa w zajęciach przez cały sezon. Prowadzące grupy mają dzięki temu możliwość by poznać grupę oraz ewentualnie zasugerować przeniesienie do grupy o innym poziomie zaawansowania. Przez pierwszy miesiąc również uczestnik_czka mają szansę poznać prowadzącą, przebieg zajęć oraz podjąć decyzję o dalszej chęci uczestnictwa.

Zakres zajęć obejmuje zagadnienia takie jak: ciężar ciała, dynamikę w ruchu, wykorzystanie pędu, przepływ ruchu, pracę z czasem i przestrzenią w tańcu, pracę z podłogą (floorwork) oraz pracę z oddechem. Lekcje będą składały się również z elementów tańca fizycznego oraz improwizacji grupowej i indywidualnej.

Uczestnicy_czki w ramach zajęć rozwijają ogólną sprawność i mobilność ciała, koordynację, pamięć ruchową oraz pogłębiają świadomość swojego ciała. Osoby należące do grupy Pracownia będą zdobywać nowe umiejętności poprzez praktykę własną jak również pracę w parach/grupie. Ważnym elementem zajęć jest dzielenie się własnymi spostrzeżeniami z innymi uczestnikami grupy oraz wzajemna inspiracja. Dodatkowym celem zajęć jest rozbudzanie kreatywności oraz wzmacnianie samorozwoju w bezpiecznej przestrzeni wymiany.

Tancerze_rki Pracowni mają również możliwość uczestnictwa w dodatkowych wydarzeniach takich jak spektakle i warsztaty organizowane w KCC na preferencyjnych warunkach.

Projekty

Każdy tancerz_rka Pracowni może liczyć na wsparcie Centrum w swoich działaniach artystycznych (dostęp do sali, wsparcie merytoryczne, konsultacje). Dla członków Pracowni udział w konkursie choreograficznym 3…2…1…TANIEC! jest bezpłatny.

Tancerze_rki Pracowni poza regularnymi lekcjami, uczestniczą także w wybranych projektach artystycznych realizowanych przez Krakowskie Centrum Choreograficzne.

Zajęcia są prowadzone przez Martę Wołowiec, Dominikę Wiak oraz pedagogów_żki gościnne.

Pedagożki

MARTA WOŁOWIEC – jest tancerką, choreografką, nauczycielką tańca oraz kierowniczką i współzałożycielką Krakowskiego Centrum Choreograficznego w Nowohuckim Centrum Kultury. Autorka i  performerka dwóch spektakli solowych z muzyką elektroniczną na żywo: Hold on oraz Tens. Jako choreografka, pracuje także kolektywnie – jest współautorką i tancerką w spektaklach łączących ruch, multimedia i muzykę: Naturgemälde, spectral layers of movement oraz Kobiety Wyspiańskiego. W latach 2015-2019 wraz z Agatą Moląg i Moniką Węgrzynowicz współtworzyła kolektyw artystyczny Grupa Wokół Centrum. Wcześniej związana z Krakowskim Teatrem Tańca. Laureatka nagrody specjalnej w 9. edycji Konkursu o Nagrodę Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego. W swoich autorskich pracach choreograficznych artystka eksploruje temat energii i ruchu progresywno-transowego. Ważny jest dla niej naturalny przepływ, logika w ruchu, a także zaangażowanie widza poprzez wzajemne pobudzanie uważności ciała i umysłu.

DOMINIKA WIAK – tancerka, performerka, choreografka. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, PWST w Krakowie. Współpracowała m.in. z: Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie, Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem ROZBARK. Brała udział w spektaklach m.in.: Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, Dominiki Knapik, Jakuba Lewandowskiego, Macieja Kuźmińskiego, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Radosława Rychcika, Eweliny Marciniak, Magdaleny Piekorz i Quana Bui Ngoc. Za solo Melancholia (chor. J. Lewandowski) otrzymała 5 nagród na polskich i zagranicznych konkursach choreograficznych. Spektakl Room 40 (chor. M. Kuźmiński) z jej udziałem otrzymał nagrodę publiczności na Polskiej Platformie Tańca w 2014 r. Jest dwukrotną stypendystką MKiDN oraz Prezydenta Miasta Krakowa. Występowała m.in. w Szwecji, Chinach, Włoszech, Gruzji, Holandii, Austrii oraz w Ukrainie. Do jej ostatnich produkcji należy praca solowa MISSPIECE (2022) oraz Sticky Fingers Club (2020) tworzony kolektywnie z Danielą Komęderą-Miśkiewicz, Dominikiem Więckiem i Moniką Witkowską. Obecnie współpracuje z Krakowskim Centrum Choreograficznym.

Grafik

rozpoczęcie zajęć: 3 października 2022

poniedziałki i środy, godz. 20:15-21:45
Nowohuckie Centrum Kultury,  w Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego (A010)

od 18-tego roku życia

Opłata

miesięcznie: 140 zł

Zapisy

 1. Wejdź na stronę: https://www.strefazajec.pl/
 2. Jeśli masz już konto wybierz opcję „zaloguj się” i wybierz zajęcia, które cię interesują.
 3. Jeśli nie masz konta:
  a) wybierz opcję „zarejestruj się”
  b) jeśli jesteś rodzicem, najpierw musisz stworzyć swój profil, a dopiero później profil dziecka
  c) wpisz nazwę zajęć np. hartownia i lokalizację: Kraków (jeśli zajęcia nie wyświetlą ci się od razu, po lewej stronie masz filtry, których możesz użyć)
 4. Zaznacz szablon opłat, który jest dla Ciebie odpowiedni. Na samym dole kliknij „zapisz i opłać”.
 5. W pierwszej kolejności otrzymasz informację, że jesteś na liście rezerwowej. Instruktorka musi dodać Cię do zajęć.
 6. Gotowe! Masz teraz dostęp do wszystkich informacji odnośnie zajęć.
 7. W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy kcc@nck.krakow.pl lub telefoniczny +48 12 644 02 66 wew. 20

Regulamin uczestnictwa

BURZA
choreografia Marta Wołowiec
fot. Klaudyna Schubert

PA_DAM
choreografia Marta Wołowiec
fot. Piotr Werewka