Pracownia

Pracownia to stała grupa, spotykająca się regularnie dwa razy w tygodniu na technicznych lekcjach tańca współczesnego. Zajęcia przeznaczone są dla tancerzy średnio zaawansowanych w technice tańca współczesnego.

Wymagana sprawność fizyczna, dobra koordynacja, zaangażowanie, punktualność, otwartość i gotowość!

Program zajęć

Członkowie Pracowni deklarują swoje uczestnictwo w zajęciach na cały sezon artystyczny – zgrana grupa, wspierając się i wzajemnie mobilizując, szybciej robi postępy. Regularne lekcje odbywają się od początku października do końca czerwca.

Zakres zajęć obejmuje zagadnienia techniczne takie jak: ciężar ciała, dynamikę w ruchu, wykorzystanie pędu, przepływ ruchu, impuls, realizację czasową w tańcu, zawieszenia, pracę w pionie i poza pionem, pracę z oddechem. Lekcje będą składały się również z elementów tańca klasycznego, tańca fizycznego oraz improwizacji grupowej i indywidualnej. 

Uczestnicy w ramach zajęć rozwijają koordynację i pamięć ruchową oraz pogłębiają świadomość swojego ciała. Członkowie Pracowni będą zdobywać nowe umiejętności poprzez praktykę własną oraz dzielenie się własnymi spostrzeżeniami z innymi uczestnikami grupy. 

Tancerze Pracowni mają również możliwość uczestnictwa w dodatkowych wydarzeniach takich jak spektakle i warsztaty organizowane w KCC na preferencyjnych warunkach. 

Projekty

Każdy tancerz Pracowni może liczyć na wsparcie Centrum w swoich działaniach artystycznych (dostęp do sali, wsparcie merytoryczne, konsultacje). Dla członków Pracowni udział w konkursie choreograficznym 3…2…1…TANIEC! jest bezpłatny.

Tancerze Pracowni poza regularnymi lekcjami, uczestniczą także w wybranych projektach artystycznych realizowanych przez Krakowskie Centrum Choreograficzne.

Zajęcia są prowadzone przez tancerki KCC: Martę Wołowiec, Dominikę Wiak oraz pedagogów gościnnych. 

Pedagożki

MARTA WOŁOWIEC – jest tancerką, choreografką, nauczycielką tańca oraz kierowniczką i współzałożycielką Krakowskiego Centrum Choreograficznego w Nowohuckim Centrum Kultury. Autorka i  performerka dwóch spektakli solowych z muzyką elektroniczną na żywo: Hold on oraz Tens. Jako choreografka, pracuje także kolektywnie – jest współautorką i tancerką w spektaklach łączących ruch, multimedia i muzykę: Naturgemälde, spectral layers of movement oraz Kobiety Wyspiańskiego. W latach 2015-2019 wraz z Agatą Moląg i Moniką Węgrzynowicz współtworzyła kolektyw artystyczny Grupa Wokół Centrum. Wcześniej związana z Krakowskim Teatrem Tańca. Laureatka nagrody specjalnej w 9. edycji Konkursu o Nagrodę Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego. W swoich autorskich pracach choreograficznych artystka eksploruje temat energii i ruchu progresywno-transowego. Ważny jest dla niej naturalny przepływ, logika w ruchu, a także zaangażowanie widza poprzez wzajemne pobudzanie uważności ciała i umysłu.

DOMINIKA WIAK – tancerka, performerka, choreografka. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, PWST w Krakowie. Współpracowała m.in. z: Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie, Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem ROZBARK. Brała udział w spektaklach m.in.: Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, Dominiki Knapik, Jakuba Lewandowskiego, Macieja Kuźmińskiego, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Radosława Rychcika, Eweliny Marciniak, Magdaleny Piekorz i Quana Bui Ngoc. Za solo Melancholia (chor. J. Lewandowski) otrzymała 5 nagród na polskich i zagranicznych konkursach choreograficznych. Spektakl Room 40 (chor. M. Kuźmiński) z jej udziałem otrzymał nagrodę publiczności na Polskiej Platformie Tańca w 2014 r. Jest dwukrotną stypendystką MKiDN oraz Prezydenta Miasta Krakowa. Występowała m.in. w Szwecji, Chinach, Włoszech, Gruzji, Holandii, Austrii oraz na Ukrainie. Do jej ostatnich produkcji należy Manhattan (2019) oraz Sticky Fingers Club (2020) tworzony kolektywnie z Danielą Komęderą-Miśkiewicz, Dominikiem Więckiem i Moniką Witkowską. Obecnie współpracuje z Krakowskim Centrum Choreograficznym.

Grafik

rozpoczęcie zajęć: 4 października 2021

poniedziałki i środy, godz. 20:00-21:30, Nowohuckie Centrum Kultury, poniedziałki w Studiu KCC, środy w sali C4
od 18-tego roku życia

Opłata

miesięczny karnet za zajęcia: 120 zł

Zapisy

 1. Wejdź na stronę: https://www.strefazajec.pl/
 2. Jeśli masz już konto wybierz opcję „zaloguj się” i wybierz zajęcia, które cię interesują.
 3. Jeśli nie masz konta:
  a) wybierz opcję „zarejestruj się”
  b) jeśli jesteś rodzicem, najpierw musisz stworzyć swój profil, a dopiero później profil dziecka
  c) wpisz nazwę zajęć np. hartownia i lokalizację: Kraków (jeśli zajęcia nie wyświetlą ci się od razu, po lewej stronie masz filtry, których możesz użyć)
 4. Zaznacz szablon opłat, który jest dla Ciebie odpowiedni. Na samym dole kliknij „zapisz i opłać”.
 5. Gotowe! Masz teraz dostęp do wszystkich informacji odnośnie zajęć
 6. W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy kcc@nck.krakow.pl lub telefoniczny +48 12 644 02 66 wew. 20

Regulamin uczestnictwa

BURZA
choreografia Marta Wołowiec
fot. Klaudyna Schubert

PA_DAM
choreografia Marta Wołowiec
fot. Piotr Werewka

Standby
choreografia Marta Wołowiec
fot. Robert Siwek