Pracownia

Pracownia to stała grupa, spotykająca się regularnie dwa razy w tygodniu na lekcjach tańca współczesnego. Zajęcia przeznaczone są dla tancerzy_rek średniozaawansowanych w technice tańca współczesnego. Na zajęcia zapraszamy osoby pełnoletnie, sprawne fizycznie, otwarte oraz chętne do poszukiwań w zakresie praktyki ruchu.

Program zajęć

Zakres zajęć obejmuje zagadnienia takie jak: ciężar ciała, dynamikę w ruchu, wykorzystanie pędu, przepływ ruchu, pracę z czasem i przestrzenią w tańcu, pracę z podłogą (floorwork) oraz pracę z oddechem. Lekcje będą składały się również z elementów tańca fizycznego oraz improwizacji grupowej i indywidualnej.

Uczestnicy_czki w ramach zajęć rozwijają ogólną sprawność i mobilność ciała, koordynację, pamięć ruchową oraz pogłębiają świadomość swojego ciała. Osoby należące do grupy Pracownia będą zdobywać nowe umiejętności poprzez praktykę własną jak również pracę w parach/grupie. Ważnym elementem zajęć jest dzielenie się własnymi spostrzeżeniami z innymi uczestnikami grupy oraz wzajemna inspiracja. Dodatkowym celem zajęć jest rozbudzanie kreatywności oraz wzmacnianie samorozwoju w bezpiecznej przestrzeni wymiany.

Pedagożki zdecydują w trakcie sezonu o ewentualnej formie jego zakończenia w postaci pokazu/lekcji otwartej.

Pedagożki

Zajęcia są prowadzone przez Karolinę Gracę, Aleksandrę Honzę oraz pedagogów_żki gościnne.

Karolina Graca tancerka, nauczycielka tańca, choreografka, performerka.

W tym roku (2023) realizuje międzynarodowy projekt “Fairy Tales” z czeskim kolektywem POCKET ART. W 2021 roku zrealizowała spektakl BLUSH w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Współpracowała tam z Michałem Adamem Góralem, Anną Banasik i Wojciechem Dolatowskim. Realizuje również niezależne projekty z szeroko pojętych sztuk performatywnych. 

Na co dzień związana z Krakowskim Centrum Choreograficznym, gdzie prowadzi grupy edukacyjne dla dorosłych oraz zajmuje się social mediami KCC. Współtworzy

Krakowski Festiwal Tańca. Współpracuje również ze Studiem Tańca OFFicyna.

Absolwentka Performatyki na Wydziale Polonistyki UJ. Prywatnie fanka jesieni zanurzająca się w feministycznych lekturach.

Aleksandra Honza tancerka, choreografka, pedagożka z wieloletnim doświadczeniem, obecnie związana z Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury.

W latach 2009-2021 Tancerka w Grupie Tańca Współczesnego „Agitatus”. W latach 2015-2018 Adeptka Krakowskiego Teatru Tańca. W latach 2021-2022 współzałożycielka i członkini Kolektywu Otwartej Kreacji. W 2022-2023 r. uczestniczka zajęć Pracowni w KCC. Od 2017 roku prowadzi zajęcia z tańca współczesnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wzięła udział w wielu projektach m.in.: „wszystkie jesteśmy alicjami” w chor. Dominika Więcka, „portret niecoCZUŁY” w chor. Katarzyny Pawłowskiej i Moniki Godek, „Sama nie wiem…” i „Marvelous Ending” w chor. Marty Wołowiec oraz „REBALANCE” Kolektywu Otwartej Kreacji.

Grafik

start zapisów na zajęcia: 4 września 2023

rozpoczęcie zajęć: 5 października 2023

zakończenie zajęć: 27 czerwca 2024

harmonogram: wtorki i czwartki, godz. 19:30-21:00

miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury,  w Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego (A010)

zapisy: dla osób od 18-50 roku życia. Jeśli jesteś osobą, która kontynuuje u nas zajęcia i masz wątpliwości do której grupy się zapisać, możesz się doradzić swoich dotychczasowych pedagożek. Pedagożki znając osobę zapisującą się mogą zasugerować przypisanie do konkretnej grupy. 

pierwszy miesiąc pracy:
Z dbałości o jakość i komfort zajęć, pierwszy miesiąc (październik) jest miesiącem na obustronną decyzję co do uczestnictwa w zajęciach przez cały sezon. Prowadzące grupy mają dzięki temu możliwość by poznać grupę oraz ewentualnie zasugerować przeniesienie do grupy o innym poziomie zaawansowania. Przez pierwszy miesiąc również uczestnik_czka mają szansę poznać prowadzącą, przebieg zajęć oraz podjąć decyzję o dalszej chęci uczestnictwa.

Dodatkowo:

 • Tancerze_rki Pracowni mają możliwość uczestnictwa w dodatkowych wydarzeniach takich jak spektakle i warsztaty organizowane w KCC na preferencyjnych warunkach.
 • Każdy tancerz_rka Pracowni może liczyć na wsparcie Centrum w swoich działaniach artystycznych (dostęp do sali, wsparcie merytoryczne, konsultacje). 

Opłata

miesięcznie: 160 zł

Regulamin uczestnictwa

Zapisy

 1. Wejdź na stronę: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/51575
 2. Jeśli masz już konto wybierz opcję „zaloguj się” i wybierz zajęcia, które cię interesują.
 3. Jeśli nie masz konta:
  a) wybierz opcję „zarejestruj się”
  b) jeśli jesteś rodzicem, najpierw musisz stworzyć swój profil, a dopiero później profil dziecka
  c) wpisz nazwę zajęć np. hartownia i lokalizację: Kraków (jeśli zajęcia nie wyświetlą ci się od razu, po lewej stronie masz filtry, których możesz użyć)
 4. Zaznacz szablon opłat, który jest dla Ciebie odpowiedni. Na samym dole kliknij „zapisz i opłać”.
 5. W pierwszej kolejności otrzymasz informację, że jesteś na liście rezerwowej. Instruktorka musi dodać Cię do zajęć.

Gotowe! Masz teraz dostęp do wszystkich informacji odnośnie zajęć.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy kcc@nck.krakow.pl lub telefoniczny +48 12 644 02 66 wew. 20

Marvelous Ending
chor.: Marta Wołowiec

BURZA
choreografia Marta Wołowiec
fot. Klaudyna Schubert

PA_DAM
choreografia Marta Wołowiec
fot. Piotr Werewka

Fot. pedagożek: Klaudyna Schubert