Pracownia PRO

Pracownia Pro to stała grupa, spotykająca się regularnie dwa razy w tygodniu na lekcjach tańca współczesnego z elementami zadań twórczych i praktyk improwizacyjnych. Zajęcia przeznaczone są dla pełnoletnich tancerzy_rek zaawansowanych w technice tańca współczesnego oraz gotowych na poszukiwania w zakresie kreatywnej pracy z ciałem. Członkowie_inie Pracowni Pro deklarują swoje uczestnictwo w zajęciach na cały sezon artystyczny.

Program zajęć

Zajęcia grupy zaawansowanej Pracownia Pro bazują na badaniu i eksplorowaniu własnej ekspresji ruchowej oraz praktyce różnych strategii tańca współczesnego. Uczestnicy_czki w ramach zajęć rozwijają ogólną sprawność i mobilność ciała oraz pogłębiają świadomość i percepcję ruchu. Zajęcia zawierają techniczne ćwiczenia obejmujące pracę z: ciężarem ciała, dynamiką, uwalnianiem blokad ciała, przepływem, z podłogą oraz z oddechem, ale również pracę nad poszerzaniem własnego języka ruchowego dzięki ćwiczeniom kreatywnym i pracy z improwizacją ruchową. Lekcje skoncentrowane są również na rozwijaniu percepcji ruchu w improwizacji grupowej i indywidualnej. Spotkania wspierają również pogłębianie świadomości scenicznej/performatywnej. 

Osoby należące do grupy Pracownia Pro będą zdobywać nowe umiejętności poprzez praktykę własną jak również pracę w parach/grupie. Dodatkowym celem zajęć jest rozbudzanie kreatywności oraz wzmacnianie samorozwoju w bezpiecznej przestrzeni wymiany. Ważnym elementem zajęć jest dzielenie się własnymi spostrzeżeniami z innymi uczestnikami grupy oraz wzajemny feedback. Pedagożki zdecydują w trakcie sezonu o ewentualnej formie jego zakończenia w postaci pokazu/lekcji otwartej.

Pedagożki

Zajęcia są prowadzone przez Dominikę Wiak, Karolinę Gracę oraz pedagogów_żki gościnne.

Dominika Wiak tancerka, performerka, choreografka. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (AST w Krakowie). W 2023 roku stworzyła choreografię do spektaklu Eweliny Marciniak “Das Tove Projekt” w teatrze Schauspiel Frankfurt  oraz w filmie WIlhelma Sasnala “Człowiek do wszystkiego”. Współpracowała m.in. z: Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie, Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem ROZBARK. Brała udział w spektaklach m.in.: Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, Dominiki Knapik, Jakuba Lewandowskiego, Macieja Kuźmińskiego, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Radosława Rychcika, Eweliny Marciniak, Magdaleny Piekorz i Quana Bui Ngoc. Do jej ostatnich produkcji należy praca solowa MISSPIECE (2022) oraz Sticky Fingers Club (2020) tworzony kolektywnie z Danielą Komęderą-Miśkiewicz, Dominikiem Więckiem i Moniką Witkowską. Współpracuje z Krakowskim Centrum Choreograficznym.

Karolina Graca tancerka, nauczycielka tańca, choreografka, performerka.

W tym roku (2023) realizuje międzynarodowy projekt “Fairy Tales” z czeskim kolektywem POCKET ART. W 2021 roku zrealizowała spektakl BLUSH w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Współpracowała tam z Michałem Adamem Góralem, Anną Banasik i Wojciechem Dolatowskim. Realizuje również niezależne projekty z szeroko pojętych sztuk performatywnych. 

Na co dzień związana z Krakowskim Centrum Choreograficznym, gdzie prowadzi grupy edukacyjne dla dorosłych oraz zajmuje się social mediami KCC. Współtworzy

Krakowski Festiwal Tańca. Współpracuje również ze Studiem Tańca OFFicyna.

Absolwentka Performatyki na Wydziale Polonistyki UJ. Prywatnie fanka jesieni zanurzająca się w feministycznych lekturach.

Grafik

start zapisów na zajęcia: 4 września 2023

rozpoczęcie zajęć: 2 października 2023

zakończenie zajęć: 26 czerwca 2024

harmonogram: poniedziałki i środy, godz. 20:15-21:45

miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury,  w Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego (A010)

zapisy: dla osób od 18-50 roku życia. Jeśli jesteś osobą, która kontynuuje u nas zajęcia i masz wątpliwości do której grupy się zapisać, możesz się doradzić swoich dotychczasowych pedagożek. Pedagożki znając osobę zapisującą się mogą zasugerować przypisanie do konkretnej grupy. 

pierwszy miesiąc pracy:
Z dbałości o jakość i komfort zajęć, pierwszy miesiąc (październik) jest miesiącem na obustronną decyzję co do uczestnictwa w zajęciach przez cały sezon. Prowadzące grupy mają dzięki temu możliwość by poznać grupę oraz ewentualnie zasugerować przeniesienie do grupy o innym poziomie zaawansowania. Przez pierwszy miesiąc również uczestnik_czka mają szansę poznać prowadzącą, przebieg zajęć oraz podjąć decyzję o dalszej chęci uczestnictwa.

Dodatkowo: 

  • Każdy tancerz_rka Pracowni Pro może liczyć na wsparcie Centrum w swoich działaniach artystycznych (dostęp do sali, wsparcie merytoryczne, konsultacje). Dla członków Pracowni udział w konkursie choreograficznym 3…2…1…TANIEC! jest bezpłatny.
  • Tancerze_rki Pracowni Pro mają również możliwość uczestnictwa w dodatkowych wydarzeniach takich jak spektakle i warsztaty organizowane w KCC na preferencyjnych warunkach.

Regulamin

Opłata

miesięcznie: 160 zł

Zapisy

  1. Wejdź na stronę: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/51576
  2. Jeśli masz już konto wybierz opcję „zaloguj się” i wybierz zajęcia, które cię interesują.
  3. Jeśli nie masz konta:
  4. wybierz opcję „zarejestruj się”
  5. jeśli jesteś rodzicem, najpierw musisz stworzyć swój profil, a dopiero później profil dziecka
  6. wpisz nazwę zajęć np. hartownia i lokalizację: Kraków (jeśli zajęcia nie wyświetlą ci się od razu, po lewej stronie masz filtry, których możesz użyć)
  7. Zaznacz szablon opłat, który jest dla Ciebie odpowiedni. Na samym dole kliknij „zapisz i opłać”.
  8. W pierwszej kolejności otrzymasz informację, że jesteś na liście rezerwowej. Instruktorka musi dodać Cię do zajęć.

Gotowe! Masz teraz dostęp do wszystkich informacji odnośnie zajęć.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy kcc@nck.krakow.pl lub telefoniczny +48 12 644 02 66 wew. 20

Fot. pedagożek: Klaudyna Schubert