Mały Teatr Ruchu

Mały Teatr Ruchu to wyjątkowa propozycja dla najmłodszych, zakładająca pracę artystyczną z dziećmi w wieku 4-10 lat, bazująca na tańcu, ruchu i teatrze. Podstawowymi założeniami projektu są: wprowadzanie dzieci w świat sztuki performatywnej, zaznajomienie ich z tajnikami pracy scenicznej oraz kreatywny rozwój.

Program edukacyjny Małego Teatru Ruchu obejmuje rozwijanie umiejętności z zakresu różnych technik tanecznych, rytmiki oraz wyrazu scenicznego. Podczas lekcji dzieci rozwijają świadomość ciała, wyobraźnię przestrzenną, plastykę oraz ekspresję w ruchu. Zajęcia pobudzają ciekawość dzieci do odkrywania własnych możliwości motorycznych i zachęcają do pierwszych artystycznych poszukiwań.

Metoda pracy

Podstawową metodą pracy w Małym Teatrze Ruchu jest pedagogika zabawy. Jej celem jest dostarczenie różnorodnych pomysłów, umożliwiających świadomą, kreatywną, prowadzącą do twórczych rozwiązań pracę z uczestnikami grupy. Specyfika takich zajęć polega na różnorodności propozycji, dużej aktywizacji dzieci i wyznaczaniu ich aktywności emocjonalnej. Na zajęciach w Małym Teatrze Ruchu uczestnicy tańczą, śpiewają, rozmawiają, dyskutują – jednym słowem – świetnie się bawią!

Dzieci pracują w stałych grupach (4-5,  6-7, 8-10 lat), regularnie dwa razy w tygodniu, a pod koniec roku przygotowują wraz z opiekunem pokaz sceniczny. Starsze dzieci (11-14 lat) zapraszamy na zajęcia innej grupy – Hartowni.

Pedagożka – Anna Chmiel-Kowalska

Pedagog Małego Teatru Ruchu, instruktorka tańca i fitness.

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, dyplomowany pedagog nauczania wczesnoszkolnego i przedszkolnego, autorka pracy „Sposoby reagowania na sytuacje stresowe w relacjach interpersonalnych dzieci w klasach I-III”. Od 2011 roku czynny nauczyciel w Szkole Podstawowej w Krakowie. Absolwentka studiów podyplomowych Uniwersytetu Pedagogicznego na wydziale Filologii Polskiej, kierunek: Logopedia (Metoda Krakowska).

W latach 2008 – 2014 tancerka Krakowskiego Teatru Tańca.

Pedagog Małego Teatru Ruchu od początku jego powstania (wrzesień 2014). Pracuje również jako tancerka w Krakowskim Centrum Choreograficznym, występując m.in. w spektaklu „Dobre wychowanie”.

Miłośniczka bliskiego kontaktu z przyrodą, spełniająca się w prowadzeniu gospodarstwa  permakulturowego. Bliski kontakt z naturą i jej obserwacja jest dla niej inspiracją a także impulsem do poszukiwań ruchowych w ciele własnym i podczas zajęć Małego Teatru Ruchu.

Opłata

miesięcznie – 140 zł
lub opłata semestralna (październik – styczeń i luty – czerwiec) – 530 zł

Grafik zajęć

rozpoczęcie zajęć: 4 października 2022

grupa 4-5 lat, wtorki i czwartki, 16:00-16:45
grupa 6-7 lat, wtorki i czwartki, 17:00-18:00
grupa 8-10 lat, wtorki i czwartki, 18:15-19:15
Nowohuckie Centrum Kultury,  w Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego (A010)

Zapisy

 1. Wejdź na stronę: https://www.strefazajec.pl/
 2. Jeśli masz już konto wybierz opcję „zaloguj się” i wybierz zajęcia, które cię interesują.
 3. Jeśli nie masz konta:
  a) wybierz opcję „zarejestruj się”
  b) jeśli jesteś rodzicem, najpierw musisz stworzyć swój profil, a dopiero później profil dziecka
  c) wpisz nazwę zajęć np. hartownia i lokalizację: Kraków (jeśli zajęcia nie wyświetlą ci się od razu, po lewej stronie masz filtry, których możesz użyć)
 4. Zaznacz szablon opłat, który jest dla Ciebie odpowiedni. Na samym dole kliknij „zapisz i opłać”.
 5. W pierwszej kolejności otrzymasz informację, że jesteś na liście rezerwowej. Instruktorka musi dodać Cię do zajęć.
 6. Gotowe! Masz teraz dostęp do wszystkich informacji odnośnie zajęć.
 7. W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy kcc@nck.krakow.pl lub telefoniczny +48 12 644 02 66 wew. 20

Regulamin uczestnictwa

ZOBACZ FILM:

fot. Aleksander Hordziej

fot. Aleksander Hordziej

fot. Katarzyna Machniewicz

fot. Aleksander Hordziej

fot. Joanna Urbaniec

fot. Katarzyna Machniewicz