Mały Teatr Ruchu

Mały Teatr Ruchu to wyjątkowa propozycja dla najmłodszych, zakładająca pracę artystyczną z dziećmi w wieku 4-9 lat, bazująca na tańcu, ruchu i teatrze. Podstawowymi założeniami projektu są: wprowadzanie dzieci w świat sztuki performatywnej, zaznajomienie ich z tajnikami pracy scenicznej oraz kreatywny rozwój.

Program edukacyjny Małego Teatru Ruchu obejmuje rozwijanie umiejętności z zakresu różnych technik tanecznych, rytmiki oraz wyrazu scenicznego. Podczas lekcji dzieci rozwijają świadomość ciała, wyobraźnię przestrzenną, plastykę oraz ekspresję w ruchu. Zajęcia pobudzają ciekawość dzieci do odkrywania własnych możliwości motorycznych i zachęcają do pierwszych artystycznych poszukiwań.

Metoda pracy

Podstawową metodą pracy w Małym Teatrze Ruchu jest pedagogika zabawy. Jej celem jest dostarczenie różnorodnych pomysłów, umożliwiających świadomą, kreatywną, prowadzącą do twórczych rozwiązań pracę z uczestnikami grupy. Specyfika takich zajęć polega na różnorodności propozycji, dużej aktywizacji dzieci i wyznaczaniu ich aktywności emocjonalnej. Na zajęciach w Małym Teatrze Ruchu uczestnicy tańczą, śpiewają, rozmawiają, dyskutują – jednym słowem – świetnie się bawią!

Dzieci pracują w stałych grupach (4-6 oraz 7-9 lat), regularnie dwa razy w tygodniu, a pod koniec roku przygotowują wraz z opiekunem pokaz sceniczny. Starsze dzieci (10-13 lat) zapraszamy na zajęcia innej grupy – Hartowni.

Pedagog – Anna Chmiel-Kowalska

Pedagog Małego Teatru Ruchu, instruktorka tańca i fitness.

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, dyplomowany pedagog nauczania wczesnoszkolnego i przedszkolnego, autorka pracy „Sposoby reagowania na sytuacje stresowe w relacjach interpersonalnych dzieci w klasach I-III”. Od 2011 roku czynny nauczyciel w Szkole Podstawowej w Krakowie. Absolwentka studiów podyplomowych Uniwersytetu Pedagogicznego na wydziale Filologii Polskiej, kierunek: Logopedia (Metoda Krakowska).

W latach 2008 – 2014 tancerka Krakowskiego Teatru Tańca.

Pedagog Małego Teatru Ruchu od początku jego powstania (wrzesień 2014). Pracuje również jako tancerka w Krakowskim Centrum Choreograficznym, występując m.in. w spektaklu „Dobre wychowanie”, a także prowadzi zajęcia dla początkujących dorosłych – Cardio Contemporary.

Opłata

miesięcznie – 120 zł
lub opłata semestralna (wrzesień – styczeń i luty – czerwiec) – 500 zł

Grafik zajęć

rozpoczęcie zajęć: 3 września 2020

grupa 4-6 lat, poniedziałki i czwartki, 16:15-17:00
grupa 7-9 lat, poniedziałki i czwartki, 17:15-18:15
Nowohuckie Centrum Kultury, w Studiu KCC

Zapisy

zapisy: kcc@nck.krakow.pl / +48 12 644 02 66 wew. 20

Regulamin uczestnictwa

ZOBACZ FILM:

fot. Katarzyna Machniewicz

fot. Aleksander Hordziej

fot. Joanna Urbaniec

fot. Katarzyna Machniewicz