Mały Teatr Ruchu

Mały Teatr Ruchu

Mały Teatr Ruchu to innowacyjna propozycja dla najmłodszych, zakładająca pracę artystyczną z dziećmi w wieku 4-12 lat, bazująca na tańcu, ruchu i teatrze. Podstawowymi założeniami projektu są: wprowadzanie dzieci w świat sztuki performatywnej, zaznajomienie ich z tajnikami pracy scenicznej oraz kreatywny rozwój.

Program edukacyjny Małego Teatru Ruchu obejmuje rozwijanie umiejętności z zakresu różnych technik tanecznych, rytmiki oraz wyrazu scenicznego. Podczas lekcji dzieci rozwijają świadomość ciała, wyobraźnię przestrzenną, plastykę oraz ekspresję w ruchu. Zajęcia pobudzają ciekawość dzieci do odkrywania własnych możliwości motorycznych i zachęcają do pierwszych artystycznych poszukiwań.

Metoda pracy

Podstawową metodą pracy w Małym Teatrze Ruchu jest pedagogika zabawy. Jej celem jest dostarczenie różnorodnych pomysłów, umożliwiających świadomą, kreatywną, prowadzącą do twórczych rozwiązań pracę z uczestnikami grupy. Specyfika takich zajęć polega na różnorodności propozycji, dużej aktywizacji dzieci i wyznaczaniu ich aktywności emocjonalnej. Na zajęciach w Małym Teatrze Ruchu uczestnicy tańczą, śpiewają, rozmawiają, dyskutują – jednym słowem – świetnie się bawią!

Dzieci pracują w stałych grupach (4-5, 6-9 oraz 10-12 lat), regularnie dwa razy w tygodniu, a pod koniec roku przygotowują wraz z opiekunem pokaz sceniczny.

 

Pedagog – Anna Chmiel-Kowalska

Pedagog Małego Teatru Ruchu, instruktorka tańca i fitness.

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, dyplomowany pedagog nauczania wczesnoszkolnego i przedszkolnego, autorka pracy „Sposoby reagowania na sytuacje stresowe w relacjach interpersonalnych dzieci w klasach I-III”. Od 2011 roku czynny nauczyciel w Szkole Podstawowej w Krakowie. Od października 2015 studentka studiów podyplomowych Uniwersytetu Pedagogicznego na wydziale Filologii Polskiej, kierunek: Logopedia (Metoda Krakowska).

W latach 2008 – 2014 tancerka Krakowskiego Teatru Tańca.

Od września 2014 prowadzi Mały Teatr Ruchu oraz występuje w ulicznej wersji spektaklu “Płaczki” Grupy Wokół Centrum.

Opłata

grupa 4-5 lat
wrzesień – 60 zł
od października miesięcznie – 110 zł
lub opłata semestralna: I semestr – 450 zł, II semestr – 500 zł

grupy 6-9 i 10-12 lat
wrzesień – 60 zł
od października miesięcznie – 120 zł
lub opłata semestralna: I semestr – 500 zł, II semestr – 550 zł

Grafik zajęć

rozpoczęcie zajęć: 18 września

grupa 4-5 lat poniedziałki i czwartki 16:00-16:45
grupa 6-9 lat poniedziałki i czwartki 17:00-18:00
grupa 10-12 lat poniedziałki i czwartki 18:15-19:15
Nowohuckie Centrum Kultury, STUDIO KCC

Zapisy

zapisy: kcc@nck.krakow.pl / +48 12 644 02 66 wew. 20

Lekcje prowadzone są przez Annę Chmiel-Kowalską.

regulamin zajęć

 

ZOBACZ FILM:
https://www.youtube.com/watch?v=zR2LImRS_Y0
https://www.youtube.com/watch?v=9f5xSl-4S5Y

fot. Katarzyna Machniewicz

mały teatr ruchu