Mały Teatr Ruchu

Mały Teatr Ruchu to wyjątkowa propozycja zakładająca pracę artystyczną z dziećmi w wieku 4-12 lat bazująca na tańcu, ruchu i teatrze. Podstawowymi założeniami projektu są: wprowadzanie dzieci w świat sztuki performatywnej, zaznajomienie ich z tajnikami pracy scenicznej oraz kreatywny rozwój.

Program zajęć

Program zajęć Małego Teatru Ruchu obejmuje rozwijanie umiejętności z zakresu różnych technik tanecznych, rytmiki oraz wyrazu scenicznego. Podczas lekcji dzieci rozwijają świadomość ciała, wyobraźnię przestrzenną, plastykę oraz ekspresję w ruchu. Zajęcia pobudzają ciekawość dzieci do odkrywania własnych możliwości motorycznych i zachęcają do pierwszych artystycznych poszukiwań.

Podstawową metodą pracy w Małym Teatrze Ruchu jest pedagogika zabawy. Jej celem jest dostarczenie różnorodnych pomysłów, umożliwiających świadomą, kreatywną, prowadzącą do twórczych rozwiązań pracę z uczestnikami grupy. Specyfika takich zajęć polega na różnorodności propozycji, dużej aktywizacji dzieci i wyznaczaniu ich aktywności emocjonalnej. Na zajęciach w Małym Teatrze Ruchu uczestnicy tańczą, śpiewają, rozmawiają, dyskutują – jednym słowem – świetnie się bawią!

Dzieci pracują w stałych grupach (4-5, 6-8, 9-12 lat), regularnie dwa razy w tygodniu, a pod koniec roku przygotowują wraz z pedagożką pokaz dla rodziny, bliskich, znajomych. 

Pedagożka – Anna Chmiel-Kowalska

Instruktorka tańca i fitness.

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, dyplomowana pedagożka nauczania wczesnoszkolnego i przedszkolnego, autorka pracy „Sposoby reagowania na sytuacje stresowe w relacjach interpersonalnych dzieci w klasach I-III”. Przez 12 lat pracowała jako nauczycielka w Szkole Podstawowej w Krakowie. Absolwentka studiów podyplomowych Uniwersytetu Pedagogicznego na wydziale Filologii Polskiej, kierunek: Logopedia (Metoda Krakowska).

W latach 2008 – 2014 tancerka Krakowskiego Teatru Tańca.

Z Małym Teatrem Ruchu związana od początku jego powstania (wrzesień 2014). Współpracuje z  Krakowskim Centrum Choreograficznym, występując m.in. w spektaklu „Dobre wychowanie”, chor. Agaty Moląg.

Miłośniczka bliskiego kontaktu z przyrodą, spełniająca się w prowadzeniu gospodarstwa  permakulturowego. Bliski kontakt z naturą i jej obserwacja jest dla niej inspiracją a także impulsem do poszukiwań ruchowych w ciele własnym i podczas zajęć Małego Teatru Ruchu.

Grafik zajęć

start zapisów na zajęcia: 4 września 2023

rozpoczęcie zajęć: 2 października 2023

zakończenie zajęć: 20 czerwca 2024 

harmonogram:
grupa 4-5 lat, wtorki i czwartki, 16:00-16:45
grupa 6-8 lat, wtorki i czwartki, 17:00-18:00
grupa 9-12 lat, wtorki i czwartki, 18:15-19:15

miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury,  w Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego (A010)

Opłata

miesięcznie – 160 zł
lub opłata semestralna (październik – styczeń i luty – czerwiec) – 620 zł

Regulamin uczestnictwa

Zapisy

 1. Wejdź na stronę: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/51580
 2. Jeśli masz już konto wybierz opcję „zaloguj się” i wybierz zajęcia, które cię interesują.
 3. Jeśli nie masz konta:
  a) wybierz opcję „zarejestruj się”
  b) jeśli jesteś rodzicem, najpierw musisz stworzyć swój profil, a dopiero później profil dziecka
  c) wpisz nazwę zajęć np. hartownia i lokalizację: Kraków (jeśli zajęcia nie wyświetlą ci się od razu, po lewej stronie masz filtry, których możesz użyć)
 4. Zaznacz szablon opłat, który jest dla Ciebie odpowiedni. Na samym dole kliknij „zapisz i opłać”.
 5. W pierwszej kolejności otrzymasz informację, że jesteś na liście rezerwowej. Instruktorka musi dodać Cię do zajęć.

Gotowe! Masz teraz dostęp do wszystkich informacji odnośnie zajęć.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy kcc@nck.krakow.pl lub telefoniczny +48 12 644 02 66 wew. 20

ZOBACZ FILM:

fot. Magdalena Rymarz

fot. Aleksander Hordziej

fot. Aleksander Hordziej

Fot. Pedagożki: Klaudyna Schubert