WARSZTATY GRUPY KRYTYCZNEJ

Po raz pierwszy w tym roku, w ramach Krakowskiego Festiwalu Tańca, zapraszamy do udziału w warsztatach grupy krytycznej, które poprowadzi Hanna Raszewska – Kursa.

Warsztaty będą odbywać się przez cały czas trwania festiwalu, tj. w dniach 1 – 7 sierpnia 2022r., w godzinach 11.00-13.30, w Nowohuckim Centrum Kultury. Rezultaty pracy uczestników_czek będą codziennie publikowane w Internecie, na stronie Krakowskiego Centrum Choreograficznego. Organizatorki zapewniają uczestnikom_czkom bezpłatny wstęp na wszystkie spektakle festiwalowe. Warsztaty skierowane są zarówno do osób stawiających pierwsze kroki w dziedzinie krytyki, jak i tych z doświadczeniem.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo do 15 lipca na adres hanna.raszewska@gmail.com:

  • w tytule maila należy wpisać „zgłoszenie na warsztaty krytyki”,
  • w treści prosimy podać imię, nazwisko, wiek, szkołę/uczelnię/miejsce pracy,
  • do maila należy załączyć próbkę swoich umiejętności w postaci dowolnej recenzji własnego autorstwa (publikowanej bądź nie).

Udział w warsztatach jest płatny 50 zł.

Jeśli chętnych osób będzie więcej niż miejsc, o przyjęciu na warsztaty będzie decydować kolejność zgłoszeń.

REGULAMIN:

HANNA RASZEWSKA – KURSA

Absolwentka Polonistyki UW, Podyplomowych Studiów Teorii Tańca UMFC i studiów doktoranckich w Instytucie Sztuki PAN, gdzie z wyróżnieniem obroniła rozprawę doktorską. Do swoich najważniejszych prac zalicza książkę Teoria tańca w polskiej praktyce, napisaną w ramach stypendium MKiDN i wydaną w ramach programu IMiT, monografię pod swoją redakcją pt. Taniec w Warszawie – społeczeństwo, edukacja, kultura, oraz katalog Bibliografia zagadnień tańca 1967-2017. Wybrane obszary opracowany wspólnie z Z. Kupidurą i dr A. Kleinrok. Jako krytyczka regularnie publikuje na łamach m.in. „nietakt!tu”, taniecPOLSKA.pl, teatralny.pl. W 2020 r. była redaktorką działu „Taniec: diagnoza” w specjalnym numerze „nietakt!tu” (3[38]). Była finalistką III Ogólnopolskiego Konkursu im. Andrzeja Żurowskiego na recenzje teatralne dla młodych krytyków. Prowadzi warsztaty i kursy pisania o tańcu. Jako reprezentantka Otwartego Forum Środowisk Sztuki Tańca była członkinią Komisji Artystycznej Polskiej Platformy Tańca 2019.

fot. Marta Ankiersztejn

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.